Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieczne milczenie
#10
Cytat:I przy okazji, jeśli nie zrozumiałam cię źle, to jak wygląda sarkastyczny wyraz twarzy?
Opisać to jest trudno, może bardziej pokazać. Nie jest to mistrzostwo - lepszy byłyby J.Malkovich w Niebezpiecznych związkach, ale skoro to tekst o wampirach:
http://www.youtube.com/watch?v=UocED4LsJUI
Może po prostu ja to błędnie nazywam Confused

Cytat:Większość informacji jest potrzebna w miarę, bo nie mam w tej chwili pewności, czy bardzo, ale sam dialog z mojego punktu widzenia też kuleje.
Ale zadaj sobie pytanie, czy cała ta garść (a nawet ich kilka) jest potrzebna właśnie teraz, w tej konkretnej scenie? Oni cały czas gadają o prawach - jakby cytowali nudny kodeks, a wystarczy by każdy powiedział, że się zgadza, same informacje o prawach można dać przy okazji sceny, gdzie będą potrzebne. Jeśli zostawisz je w tym miejscu, ja (i pewnie kilka innych osób) zapomni o co chodziło.

Cytat:I masz rację- nie wiedziałam jak zacząć, bo jak większość moich pomysłów, również ten opierał się na scenie- pojedynczy obraz i koniec. Potem tylko pytanie co z tym zrobić.
Dobra rada. Jeśli masz tylko szczątkowy pomysł - nie pisz, bo nabijanie treści w sposób, jaki to zrobiłaś, do niczego nie prowadzi. Lepiej zapisać/zapamiętać pomysł, przemyśleć i poczekać aż się rozwinie. Dopiero potem pisać.

Cytat:Ale czy gdy usunę wszystkie elementy o których mówiłaś (i nie tylko ty), to czy nie będzie zbyt pusto?
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Autorem jesteś ty. Będzie na pewno krócej. Musisz to po prostu porządnie przemyśleć.

Najlepiej (przynajmniej ja tak robię) na początku zadać sobie pytanie, o czym się pisze, streścić w 3-4 zdaniach opowiadanie. Spróbować ułożyć szczątkowy plan wydarzeń. Ja sobie wyobrażam, że oglądam film. To jeszcze nie jest ten etap, kiedy piszę, więc skupiam się tylko na wydarzeniach. Nie na tym w jaki sposób je opiszę, ale co jest dla fabuły niezbędne. Dla sceny przymierza cały długi dialog byłby zbędny, sądzę, że pominięcie wstępu <któraś z postaci może przecież wspominać rozmowę> też. Nie ma uniwersalnej recepty, jak pisać, każdy musi odnaleźć swoją drogę.
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wieczne milczenie - przez Changed - 22-12-2011, 14:40
RE: Wieczne milczenie - przez Hanzo - 23-12-2011, 00:36
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 29-12-2011, 09:56
RE: Wieczne milczenie - przez Hanzo - 29-12-2011, 13:01
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 29-12-2011, 13:08
RE: Wieczne milczenie - przez Hanzo - 29-12-2011, 13:29
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 29-12-2011, 13:51
RE: Wieczne milczenie - przez Kassandra - 30-12-2011, 14:19
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 30-12-2011, 15:48
RE: Wieczne milczenie - przez Kassandra - 30-12-2011, 16:17
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 30-12-2011, 16:29
RE: Wieczne milczenie - przez Kassandra - 30-12-2011, 19:36
RE: Wieczne milczenie - przez Pan Kracy - 03-04-2012, 19:27
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 04-04-2012, 14:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości