Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieczne milczenie
#9
Tekst zaczęłam już wczoraj poprawiać, mam nadzieje, że to nieco pomoże, na te wszystkie paskudne błędy.
Cytat:To, że jakaś wypowiedź jest sarkastyczna, powinno wynikać ze słów wypowiedzianych przez postać (sama też tak kiedyś pisałam) albo opisu wyrazu jej twarzy itp.

A co jeśli to jest sarkazm nieudolny? Odnoszę wrażenie, że sarkastyczny może być ton. Oczywiście mogę się mylić, to tylko spostrzeżenie. I przy okazji, jeśli nie zrozumiałam cię źle, to jak wygląda sarkastyczny wyraz twarzy? Huh
Cytat: Po przeczytaniu całości mam wrażenie, że nie bardzo wiedziałaś jak zacząć i po prostu poupychałaś bogaty w zbędne informacje dialog, przytłaczając ładne miejscami opisy, którym co prawda brakuje to i owo, ale mają potencjał. Nabiłaś w ten sposób określoną ilość słów/stron, ale równie dobrze mogłabyś skrócić całość o połowę, rozplanować wydarzenia i dialogi tak, by czytelnik dowiedział się wszystkiego, co na tę chwilę wiedzieć powinien (to horror - powinien mieć aurę tajemniczości) i przy tym się nie znudzić. To powinnaś poćwiczyć przede wszystkim.

I tutaj mam problem. Sad Większość informacji jest potrzebna w miarę, bo nie mam w tej chwili pewności, czy bardzo, ale sam dialog z mojego punktu widzenia też kuleje. I masz rację- nie wiedziałam jak zacząć, bo jak większość moich pomysłów, również ten opierał się na scenie- pojedynczy obraz i koniec. Potem tylko pytanie co z tym zrobić. Big Grin
Bo skoro jest zgromadzenie, wiadomo, że zawierają przymierze i wepchnęłam beznadziejne dialogi, to jest zapchane i niepotrzebne. Ale czy gdy usunę wszystkie elementy o których mówiłaś (i nie tylko ty), to czy nie będzie zbyt pusto? Na razie jestem na etapie wyłapywanie złych form osobowych (czy jakkolwiek to się nazywa - wiedza w moim przypadku mocno kuleje) i skracania tych opisów, które obecnie mnie tez nudzą. Tongue Powiedzmy jednak, że doszłam do etapu poprawiania kreacji moich postaci, ich dialogów, celów i wszystkiego co z tym związane. I do przymierza (potrzebne, bo inaczej fabuła się jeszcze bardziej rozsypie). Wtedy nie wiem, czy tą kreacje pogłębiać dialogiem, wchodzeniem w perspektywę, czy to ściąć i... No i jeszcze wtedy pozostaje przymierze- w dalszej części pracy są mi potrzebne pewne wzorce wyglądu, zachowania i tożsamość czterech przywódców.
Wychodzi na to, że mi się zgromadziło jeszcze więcej pytań niż wcześniej. Ciekawe, czy komukolwiek będzie chciało się odpowiadać. Big Grin
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wieczne milczenie - przez Changed - 22-12-2011, 14:40
RE: Wieczne milczenie - przez Hanzo - 23-12-2011, 00:36
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 29-12-2011, 09:56
RE: Wieczne milczenie - przez Hanzo - 29-12-2011, 13:01
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 29-12-2011, 13:08
RE: Wieczne milczenie - przez Hanzo - 29-12-2011, 13:29
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 29-12-2011, 13:51
RE: Wieczne milczenie - przez Kassandra - 30-12-2011, 14:19
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 30-12-2011, 15:48
RE: Wieczne milczenie - przez Kassandra - 30-12-2011, 16:17
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 30-12-2011, 16:29
RE: Wieczne milczenie - przez Kassandra - 30-12-2011, 19:36
RE: Wieczne milczenie - przez Pan Kracy - 03-04-2012, 19:27
RE: Wieczne milczenie - przez Changed - 04-04-2012, 14:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości