Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nina
#8
No okey. Było trochę wpadek. Warto nad tekstem popracować. Ale z drugiej strony jak na Inkowe realia prezentował co najmniej znośny poziom. Ja przeczytałem go z zainteresowaniem.
Faktycznie postaci są dość płaskie i brakuje im barwy. Sama główna bohaterka też jest trochę papierowa. Niby wiemy że jest śliczna, i została wampirem wbrew sobie, ale to wszystko. Stanowczo za mało żeby ją polubić i się utożsamić.
Właściwie robi te wszystkie rzeczy, ale nie ma w niej żadnego konfliktu moralnego. Brakuje napięcia, czegoś co było by motorem działania. Dlatego opowiadanie, mimo że napisane dość dobrze jest takie, żeby użyć właściwego słowa, "Jałowe". To niestety często popełniany grzech.
Powiem Ci szczerze, Nawet jeśli tekst zbudowany jest na zasadzie nałożonych na siebie klisz, takich stereotypów postaci i zdarzeń, ale zrobione jest to dobrze, z zamysłem i odpowiednią dozą głębi. Jeśli postacie są mimo sztampowości autentyczne, a akcja odpowiednio dramatyczna i dynamiczna, to jestem to kalkowanie w stanie wybaczyć. W końcu nie wszystko musi być odkrywcze. Ba nawet najbardziej kasowe filmy kina popularnego odkrywcze nawet być nie próbowały, a jednak sprzedały się świetnie. Jednak gdy opowiesz tak sobie, od niechcenia, historyjkę o wampirach to zapewne szału nie będzie.
Z warsztatem technicznym jest dość dobrze, co jednak nie zwalnia Cię od jego doskonalenia.
Dużo weny życzę. Daję 5/10 punktów.

corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nina - przez kapadocja - 05-10-2011, 21:04
RE: Nina - przez marcinos83 - 06-10-2011, 16:35
RE: Nina - przez kapadocja - 06-10-2011, 18:17
RE: Nina - przez marcinos83 - 06-10-2011, 19:58
RE: Nina - przez kapadocja - 06-10-2011, 21:17
RE: Nina - przez Ish - 12-10-2011, 17:54
RE: Nina - przez kapadocja - 12-10-2011, 18:21
RE: Nina - przez gorzkiblotnica - 23-12-2011, 23:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości