Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smuga
#2
Cytat:Szafa nie była ciężka, bowiem prawie nic nie zawierała – ot kilka zwilgotniałych bandaży, przeżartych przez mole i przeterminowanych aspiryn.
Lepiej byłoby: przeterminowanych tabletek aspiryny.

Cytat:Jednak gdy chłopak upadł, a ułamek sekundy później szafa dołączyła do jego akrobatycznych wybryków, niczym stary małżonek, to nie była łaskawa spocząć przy jego boku, lecz runęła prosto na niego, raniąc boleśnie nogę.
Za długie, pogubiłem się. I ta przenośnia ze starym małżonkiem wg mnie średnio trafiona.

Wymieniłem te dwie rzeczy, ale potknięć jest więcej i musisz znaleźć je sam. Przeczytaj swój tekst jeszcze dwa - trzy razy i pomyśl nad tym, jak brzmi. Często zdarza Ci się niezbyt trafnie dobierać słowa, czasem starasz się pleść jakąś metaforę, z czym też nie radzisz sobie najlepiej. Musisz przede wszystkim poćwiczyć nad doborem słownictwa, wydaje mi się, że to jest w Twoim przypadku główny kierunek, w którym powinieneś się udać, by ćwiczyć warsztat pisarski. Doskwierał mi jeszcze trochę nieudolnie budowany klimat, nie czułem go, mimo iż widać, że próbowałeś. Sądzę, że to jednak również kwestia słownictwa.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Smuga - przez cros1sman99 - 03-08-2011, 13:25
RE: Smuga - przez Morydz - 07-08-2011, 13:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości