Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska 2012 (Świat J. K. Rowling)
#7
Cytat:-Dzisiaj podczas obrad o godzinie 13:00 Sejm RP podjął decyzję o przekazaniu pełni władzy w ręce Premiera. To bezprecedensowe w historii Europy wydarzenie daje się porównać tylko z wydarzeniami w Reichstagu w 1935 roku, kiedy to Adolf Hitler przejął władzę w III Rzeszy.
Troche to za bardzo lakoniczne.

Jestem w szoku, spodziewałem się jakiegoś pseudotworu o Harrym Potterze, a tu całkiem zgrabny tekścik. Powiem więcej, nawiązanie do uniwersum HP wydaje się zbędne.
Myślę, że gdyby szanowny autor zrezygnował ze wstępu i stworzył własny świat magii. Było by bardziej tajemniczo, nikt by nie wiedział, kto właściwie przejął kontrolę nad premierem etc.

Parę uwag:
- Stosowanie oryginalnych nazw partii i nazwisk jest chyba nie potrzebne, a przynajmniej mi przeszkadza.
- Jak gość mógł wejść na salę plenarną sejmu? Bez przepustki by nie dostałby się nawet do budynku, acz możliwe, że ich zaczarował, ale nie jest to zaznaczone w tekście, więc się czepiam Wink
- Wypadałoby całość bardziej rozbudować.

Niemniej czekam z niecierpliwością na kontynuację Smile
Borek- istota człekopodobna, ze skłonnościami do nałogów. Nie myśląca, nie czująca, konsumująca. Pragmatyk, darwinista społeczny. Politycznie: monarchista. Z zawodu: przynieś, podaj, pozamiataj w odlewni stali, oraz grafoman do wynajęcia, tłumacz mang.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Polska 2012 (Świat J. K. Rowling) - przez Sheaim - 10-07-2011, 18:24
RE: Polska 2012 (Świat J. K. Rowling) - przez Borek - 04-09-2011, 15:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości