Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co naprawdę dzieje się w szkolnych toaletach?
#12
Ech...
Po pierwsze... Palenie przed szkołą (teren szkolny) podlega takim samym rygorom jak palenie w kibelku, powiem więcej palenie w czasie lekcji podlega takim samym prawom ( niezależnie w parku czy na ulicy) nauczyciel twojej szkoły może Cię normalnie zatrzymać (przynajmniej dopóki jesteś nieletni). Czy się to robi czy nie to inna sprawa.. ale o tym dalej.

Po drugie... w temacie "Widzieć nauczyciela, który "już witał się z gąską" - to jest bezcenne" - Hmm jestem nauczycielem od lat 16 Baardzo nie lubię cwaniactwa. Ci którzy mnie znają wiedzą coś na temat mojego stosunku do cwaniaczków.. i bynajmniej nie jest to przechwałka.

Po trzecie... Sporo rozmawiam ( tak na wolnej stopie) z ludźmi w szkole i dochodzę do bardzo dziwnego wniosku. Że tak naprawdę palą z głupoty. Ktoś pali, drugiemu powie " Co nie zapalisz, miękki jesteś" ten drugi męczy się z tą fajką (choć niedobra jak diabli i z przegryzką cofa) no bo przecie twardy jest... raz drugi i piąty aż nałóg niepostrzeżenie za gardło ściśnie. Potem gadają ( jak trochę zmądrzeją) że chętnie by rzucili, ale silnej woli brak, albo i chwalą się że już tydzień, dwa czy trzy wytrzymali bez fajki...

Po czwarte... Przymusem jeszcze nikt nikogo palić nie oduczył. Przecież jeśli z klasą przebywam ileś tam godzin to wiem kto pali a kto nie. Raz że się sami wydają przypadkiem, dwa zapach (sam nie palę to czuję) trzy, wpadki w kibelku czy na mieście. Nie jest sztuką kogoś złapać... to wbrew pozorom nie gra w berka. Sztuką jest tak klienta ustawić by doszedł do wniosku że sam nie chce palić. Zapytacie, gdzie regulamin szkolny, a ja zapytam czy człowiek jest dla regulaminu czy regulamin dla człowieka? Nałóg jest defakto chorobą która tkwi w umyśle, powiedz mi czy ktoś karze Cię za to że zachorowałeś na grypę? W leczeniu uzależnień najważniejsze jest sprawić by chory podjął walkę, a do tego droga nie wiedzie przez zakazy..

Tekst dobry, oby tak dalej Smile
pozdrawiam.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Co naprawdę dzieje się w szkolnych toaletach? - przez Konto usunięte - 19-08-2010, 15:10
RE: Co naprawdę dzieje się w szkolnych toaletach? - przez gorzkiblotnica - 19-08-2010, 21:28
RE: Co naprawdę dzieje się w szkolnych toaletach? - przez Konto usunięte - 20-08-2010, 23:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości