Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... .
#45
Diogenes ciesze się że mimo iż nie chciało ci się i nie chce się nadal komentować tej dyskusji, to to uczyniłeś. Nie mogę też nie zauważyć że i tak musiałeś ją przeczytać i skonfrontować się z naszymi wypowiedziami.
Nigdzie nie napisałem że moje myślenie jest prawidłowe, nigdzie nie stwierdziłem że tylko ja mam racje. Moja opinia jest jak jedno zakończenie z wielu możliwych historii naszego świata. Więc nikomu nie każe w nie wierzyć, to miała być tylko rozmowa, dyskusja na poziomie informacyjnym i wymianie poglądów.

Wracając jednak do Twojej wypowiedzi. Szanuje ją, każdy ma prawo mówić co mu się podoba, i bardzo dobrze. Gdyby nie tacy jak Ty, nie było by sensu szerzyć religii. Bo skoro wszyscy by wierzyli, to wiara nie była by Ciekawa. A tak, znajdują się ludzie którzy z ziewem na ustach stwierdzają że to wszystko nie ma sensu. I można z nimi podyskutować, wymienić się poglądami itd. A co do twoich argumentów popartych opisem (jak bardzo mi się nie chce pisać, ale napisze)

1. Gdyby aspekt wiary był taki prosty, że opasłe tomiska i inne księgi były w stanie go wytłumaczyć, to wiara nie pochodziła by od Boga. No i tym samym Boga by nie było.
2.Jak już napisałem powyżej, to jest mój przykład wytłumaczenia. Ale trzeba wiedzieć że każdy człowiek ma inne postrzeganie pewnych spraw. Dlatego przyjmuje z pokorą że mogę się mylić Smile
A to czy się mylę, dowiemy się w swoim czasie
3.Jednak Twoja postawa, prześmiewcza jest trochę nie na miejscu. Wszak człowiek mądry to człowiek który nie naśmiewa się z kogoś tylko dlatego że w jego mniemaniu ten człowiek się myli. Mądry człowiek będzie próbował rozmawiać. Dowiedzieć się czegoś, a może się czegoś nauczyć. Może wytłumaczyć temu innemu co błądzi że jednak tak nie jest jak on myśli. Dlatego tutaj przyznam że "Ten kto czyta i śpi, niewiele może zrozumieć"
4. Kto wie, może Pan Bóg lubi koty i gdy tworzył świat zrobił pierw je, które unosiły się w próżni i miałczały gdy on Tworzył ziemie. Stworzył ziemie zaś w dwa dni, bo po co się męczyć w siedem, jednak tą liczbę przekazał ludzią, gdyż oni potrzebują dwa dni wolnego prócz innych dni pracowitych. Jedno jest pewne, koty i ziemia istnieje, więc w każdej historii jest ziarenko prawdy Smile


(08-06-2011, 12:15)Diogenes napisał(a): <Zieeeeeew>Długo nie brałem udziału w tejże dyskusji, długo. I w zasadzie, nadal nie mam na to ochoty. Ta dyskusja, pardon, nie ma w ogóle sensu, ani trochę, ni w tę, ni w tamtą stronę go nie znajdziecie. Wszystko bowiem szlag trafia, kiedy którykolwiek z dyskutantów, dam chwalebny przykład Mike'a w tym przypadku, powie "bo tak jest", "musisz uwierzyć", bla bla bla, banialuki i jeszcze trochę bezsensu.

Żubr - twierdzenie jakoby wszystkie religie miały to samo źródło, a więc Boga jedynego chrześcijańskiego (niech mu się dobrze powodzi gdziekolwiek jest, w którejkolwiek jest religii, może nawet jest jednym z setek bogów hinduizmu? może...), było już pomysłem dziecinnej wiary oświeceniowych w religię naturalną. Mówię dziecinnej, bo takie myśli są doprawdy dziecinne, nie mające ani potwierdzenia w antropologii, ani tym bardziej w świętych księgach, którymi szczyci się większość religii świata (może Latający potwór spaghetii, albo niewidzialny czajniczek Russella również są hipostazami Boga Ojca Pana Jezuza?) Natomiast to, że Jan Paweł II dążył do pojednania wszystkich religii, wcale nie było podszyte wiarą w ich jedność, a raczej duchem ekumenizmu i innymi bredniami o tolerancji religijnej. Dalej: wiele razy mówisz, że sprawa z Bogiem jest prosta. Naiwność nie zna ludzkich granic. Interesujące, że średniowieczni teologowie pisali traktaty, nowożytni racjonaliści pisali opasłe księgi na temat Boga i żaden z nich, tokiem historii filozofii, nie doszedł do sedna. I ty chcesz wyjaśnić wszystko za pomocą kilku cytatów z Wielkiej Prawdomównej i Uniwersalnej Biblii?

I już mi się nie chce pisać...tra la la, piszcie dalej, wykłócajcie się (nie nie - prowadźcie rzeczową dyskusję), szafujcie Prawdą, Objawieniem, "Wiem lepiej", "Uwierz", "Nie wierz", "Śmierć", "Życie", "Predestynacja" ha ha, i kotki dwa. Może żądzą nami koty? Myślę, że to one stworzyły świat, w 2 dni! Tak mówi pradawna piosenka o nich. Wlazł kotem na płotek...banał czasami jest dobrym lekarstwem na brak sensu. <zieeew>

-> co do reklamy, wybaczcie nie wiedziałem Smile
https://horyzontrpg.com
System fabularny space-apo. Indi.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... . - przez Żubr - 08-06-2011, 15:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości