Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... .
#27
No, i o to mi własnie chodziło.

Nie napisałem tego tekstu po to abyście znaleźli w nim błędy, ale po to abyście zaczęli rozmawiać o jego sensie.

Z tego co pozwoliłem sobie przeczytać, z waszych wszystkich komentarzy i odpowiedzi, argumentów i stwierdzeń. Tez i anty-tez. Określeń i powiedzmy "metafor" wnioskuje że mam do czynienia z inteligentnymi ludźmi. Co niestety, jest rzadkością, a tak być nie powinno. Ale nie o tym chciałem powiedzieć.

Naszą rozmowę-dyskusję możemy zakończyć bardzo prostym jednym stwierdzeniem. Według nas Katolików Bóg będzie sądził wszystkich. A więc kto miał racje na tym forum przekonamy się za kilkadziesiąt lat, a może i trochę wcześniej. Jeżeli Ateista ma takie jaja, że będzie twardo czekał aż się okaże kto miał rację, proszę bardzo. Jeżeli Pozytywny Ateista będzie nadal w stanie wierzyć w Boga ale w jego Twór już nie, czyli Kościół (jako prawa, obowiązki, przywileje, reguły, księża itd.)To już jego wybór. Ale religii nie da się racjonalnie wytłumaczyć, jej nie da się wyjaśnić, jej nie da się ocenić, poddać analizie i zaproponować najlepszy produkt z ogólno dostępnej fabryki WIARY.

Co do kościoła. Czym była by wiara w kościół gdybyś wiedział że on (kościół) i wszyscy księża są prawdziwymi namiestnikami Boga. Nie grzeszą, nie kłamią, mają moc prawdziwego odpuszczania grzechów, a kiedy to czynią czujesz prawdziwą ulgę. Wiara polega na tym że wierzysz, chodź masz wątpliwości. Że ufasz, chodź masz wątpliwości. Że kochasz i przebaczasz, chodź masz wątpliwości.

cytuje ale z własnej głowy

"Tomaszu, uwierzyłeś bo ujrzałeś. Błogosławieni Ci którzy nie ujrzeli, ale uwierzyli"

tłumaczenie:

Zło jest wszędzie bo jesteśmy ludźmi, księża też nimi są. Dlatego czasem grzeszą. Ale Kościół pozostaje nadal wierny Bogu, ale tylko od Ciebie zależy czy Uwierzysz mimo trudności, a czy zwątpisz bo skoro nie ma tak jak ma być, to po co wierzyć w coś co nie istnieje.


A temat Satanistów, pozostawiam dla kogoś innego co by rozprawkę napisał Wink
https://horyzontrpg.com
System fabularny space-apo. Indi.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... . - przez Żubr - 21-05-2011, 13:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości