Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzy dni w Sierocińcu „Czarna Róża”
#2
Wybacz, że nie wytknę ci wszystkich błędów. Niestety nie mam ochoty spędzić na tym kilku dni.

zobaczył małego rudego kotka >> zobaczył małego[,] rudego kotka - Moim zdaniem powinien być przecinek.
Brrr... Nie stawiaj "spacji" przed znakami interpunkcyjnymi. >> "stworzenia , kot wbił pazury w rękę swojego oprawcy , zamiauczał ostatni raz i zdechł.", "-No cóż Andy , to prawda widać pewne postępy , ale ja w twoim wieku miałem już na swoim koncie jednego chłopaka ,wiec i tak jesteś daleko w tyle" - Spacja po myślniku i usuń te przed przecinkami.
-Hej co się tu u diabła dzieje!? >> -[ ]Hej[,] co się tu u diabła dzieje!?
masz coś na swoją obronę?- >> Myślnik na końcu nie jest potrzebny.
sam Pan mi mówił że kiepsko to mi wychodzi >> sam Pan mi mówił[,] że kiepsko [mi to] wychodzi, lub sam Pan mi mówił[,] że kiepsko mi wychodzi - Jest to jednak część dialogu, więc błędy są dopuszczalne(nie mówię o interpunkcji i ortografii, bo te obowiązują mimo wszystko).
-Andy mówiłem Ci żebyś potrenował, ale nie robił z tego przedstawienia >> Kropka na końcu. Zwroty typu "ci", "tobie", "twój", "twego" piszemy wielka literą w listach. W powieściach\opowiadaniach używa się małej litery.
-No już spadaj stąd! >> -[ ]No już[,] spadaj stąd!
patrzysz gdy mijamy się na korytarzu więc pomyślałem że możemy już to zrobić >> patrzysz[,] gdy mijamy się na korytarzu[,] więc pomyślałem[,] że możemy już to zrobić
Och Amanda nie udawaj idiotki ja już się nasłuchałem o Tobie >> Och[,] Amanda[,] nie udawaj idiotki[,] ja już się nasłuchałem o tobie
po dobroci ale widzę że inaczej się nie da >> po dobroci[,] ale widzę[,] że inaczej się nie da
bronić ale napastnik >> bronić[,] ale napastnik
-Ten popierdolony świr chciał mnie zgwałcić >> Kropka.
-Amanda wyjdź proszę na zewnątrz i poczekaj proszę >> Kropka.
-Nie!, Tomas ta suka kłamie to nie porozumienie >> Nie![nie potrzebny przecinek] Tomas[,] ta suka kłamie[,] to nieporozumienie[pisane razem][.]
-Oj Travis musiałem załatwić pewną sprawę >> -[ ]Oj Travis[,] musiałem załatwić pewną sprawę[.]
-Ej Danny nie wiem czy to dobry pomysł z tą kokainą >> -[ ]Ej[,] Danny[,] nie wiem czy to dobry pomysł z tą kokainą[.]

Ogólnie wielkie braki w interpunkcji.

Kilka pierwszych zdań lekko mnie zaciekawiło. Bardzo się jednak zawiodłem. Całość wypełniona trochę prymitywną brutalnością(samej w sobie nie traktuję jako wady), wyrwana z kontekstu. Gdyby jakoś to rozwinąć, nie ograniczać się do samego ukazywania makabrycznych scen to jeszcze by uszło. Z przykrością muszę stwierdzić, że gdyby tekst był przynajmniej dwa razy dłuższy to nie zdołałbym dotrwać do końca.
Tematyka przypadła mi do gustu - Groteskowe, przesadzone przedstawienie przemocy wśród wychowanków domów dziecka. Brakuje jednak jakiejkolwiek głębi. Słabo ukazane przyczyny i celowość okrucieństwa.
Życzę lepszych wyników przy następnych próbach.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Trzy dni w Sierocińcu „Czarna Róża” - przez sithisdagoth - 15-01-2011, 18:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości