"Dragon Age: Początek" - cRPG / PC
#8
Będąc w Empiku zakupiłem byłem niedawno ową grę. W pamięci miałem recenzję z CDA i sentencję "fajne, ale oldskulowe", co było dla mnie wystarczającą zachętą.
I?
Ja się nie zawiodłem. Gra mnie całkowicie, totalnie pochłonęła. Mimo iż fabuła jest sztampowa ( "I Ty Możesz Uratować Ludzkość!"), to jest bardzo ładnie podana, pokazując ludzi jako wiecznie skłócone, pazerne indywidua. Na uwagę zasługuje świetna grafika i dźwięk, choć, co do grafiki, to nie dała mi takiego kopa, jak w Drakensangu ( lokacja z Wiedźmami... MJUT! ), ale i tak jest ładnie.
Świetna jest też muzyka.
Samo granie odbywa się nader przyjemnie, bez skomplikowanych udźiwnień, choć nierzadko wymagany jest w walce taktyczny zmysł. Tu twórcy przyszłi w sukurs graczom, dodając opcję ustawień okreslonych algorytmów zachowan dla towarzyszy.
No właśnie, sa jeszcze towarzysze - grupka, ludzi, którzy byli wystarczająco szaleni, lub zdesperowani, by ruszyć za graczem - choc, jak już wspomniano, chcaraktery ich są tu dość standardowe, to mi osobiście to nieprzeszkadzało. CIekawą opcją jest system prezentów, polepszający sympatię członka drużyny do gracza. No i do tego zachodzi całkiem rozbudowana interakcja z towarzyszami.
Co, do dubbingu, to uważam, że jest bardzo dobry. Głosy nie rażą sztucznością, choć aktorzy mogli się jednak przyłozyć.
No i nieśmiertelny Jacek Kopczyński, którego głos wywołuje lawinę wspomnień z grami, w których można go było usłyszeć ( nie szukając daleko - Warcraft III, jako Illidan i Arthas ).
Jako minus dam rażące rozbieżności między kwestiami mówionymi, a napisami - można to było dopracować, bo to kłuje w oczy aż strach.
Jak dla mnie 8,5/10
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
"Dragon Age: Początek" - cRPG / PC - przez InFlames - 27-12-2010, 21:43
RE: "Dragon Age: Początek" - PC - przez Shaedd - 31-12-2010, 19:33
RE: "Dragon Age: Początek" - PC - przez Zguba - 31-12-2010, 19:41
RE: "Dragon Age: Początek" - PC - przez Shaedd - 31-12-2010, 22:04
RE: "Dragon Age: Początek" - PC - przez InFlames - 01-01-2011, 18:07
RE: "Dragon Age: Początek" - PC - przez Zguba - 01-01-2011, 18:23
RE: "Dragon Age: Początek" - cRPG / PC - przez Jgbart - 28-01-2011, 12:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości