Error
#5
Cytat:Problem też trochę w tym, iż/że tematy często upadają. Nowi piszą i bez pomocy forumowiczów, znikają. Sam chciałem po kilku wierszach dać sobie spokój, ale nakręcała mnie moja Lepsza Połówka, i czasem, nawet, coś tam sklecę i wrzucę. Są wątki, które nie mają żadnej odpowiedzi. Nie ważne że wiersz słaby! Jeśli słaby to wyjadacze powinni pomóc, powiedzieć. Powiedzieć co źle a co nieźle. Trzymajmy tych którzy przychodzą. Traktujmy poezje i literaturę jak poznawanie wnętrza obcego człowieka. Jak poznawanie kompletnie nowych światów. "Ludzie szukają luster", napisał mistrz Lem, w Solaris. Nie twórzmy kółek wzajemnych adoracji, jak w szkolę, tylko wchodźmy nawet na wątki które na pierwszy rzut oka nas nie obchodzą. Nie chodzi o jakość tylko o chęci i pomoc.

Ehe ehe.
To pierwszy problem. Musimy być jak pracownicy rozwijającej się firmy ubezpieczeniowej - doskakiwać do ludzi, może kawka, może herbatka. A później, to przyjdzie samo z siebie. Pierwej musimy wyjść do ludzi, to napędza karuzelę. (to apel do władz)

Cytat:Zgadzam się w stu procentach! Niestety, nie zmusimy nowych ludzi do komentowania. Jeżeli nie chcą tego robić, za za Chiny Ludowe nie będą!

Ja osobiście gdy komentuję, zawsze patrzę czy autor, którego tekst mam zamiar oznaczyć swoim postem, popełnił już na łamach forum więcej niż 2-3 posty. Sprawdzam zwykle czy robił coś więcej niż tylko przywitanie się i hop - wrzucenie swoich wypocin.
Na lenistwo nie ma rady, to plaga każdej większej społeczności.
Chcesz człowieku komentarz pod swoim tekstem? Zrób pierwszy krok i wpierw skomentuj coś komuś.

Heh, a to drugie podejście.
Tutaj jest pole do popisu dla grupy krytyków - niestety, ale czeka nas ten oto ból - pociągnąć resztę, kiej te owce za pasterzem.

Bardzo, ale to bardzo zastanawiam się nad nowymi zasadami w regulaminie - tzw. minimami. Określona ilość postów na 3 miesiące i dwa komentarze do tekstów na określoną liczbę znaków.
Ale coś trzeba by im dać w zamian. No i tutaj...

Cytat:Jesteś pewien, że nikt się tam nie doczepi o żaden spam i nielegalne reklamy?

Nie wszystkie fora zastrzegają u siebie zakaz dodawania linków na konkurencyjne strony. Można nazwać użytkownika Inkaustus i dodawać teksty z nickiem autora od nas. A w sygnaturze dodać że teksty są udostępnione za zgodą. To taka kompilacja z takiego forum.
Nie wiem czy to by wyszło w praniu. Trzeba by pokombinować bo nigdy nie próbowałem.

Cytat:Zbyt szeroki zakres tematyczny może koszmarnie utrudnić późniejszą pracę dla jurorów. Bo po prostu nie będzie punktów odniesienia, żeby jakoś sprawiedliwie ocenić, porównać teksty.
Ale konkurs jako taki to fajny pomysł. Fakt, nowy narybek pewnie w większości odpłynie równie szybko, co przypłynie, ale można spróbować, bo a nuż ktoś zostanie.

Ha ha Smile więc może lepiej wcale nie robić, bo same problemy. Myślę że skoro takie rzeczy już wypalają, a wystarczy trochę poszperać i zobaczyć, to i u nas to wypali. Oczywiście to duży dyskomfort, ale przecież to tylko plan i wszystko można dopracować by bolało mniej.
Co do nowego narybka - mam jakieś pomysły na to by ich zatrzymać, ale to w budowie.

Cytat:Zanim zaczniemy zawracać głowę profesjonalistom: czy na pewno nie będą tu ściągnięci na darmo? Czy ludzie będą mieli o czym z nimi rozmawiać? Trzeba to naprawdę przemyśleć i nie ufać pierwszym głosom "zainteresowania" i hurra optymizmowi, bo pewnie wiele osób palnie, że super pomysł, ale jak przyjdzie co do czego, to będzie cisza.

Byłem adminem na forum. Tam zaprosiliśmy paru znanych pisarzy. Paru przyszło. Dwóch sponsorowało nam nagrody w konkursie. Następny był szefem jury.

Czy za darmo? A jak inaczej? Smile
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Error - przez Archanioł - 26-09-2010, 14:53
RE: Error - przez Tajm - 26-09-2010, 15:21
RE: Error - przez Nae Mair - 26-09-2010, 22:49
RE: Error - przez Danek - 27-09-2010, 16:58
RE: Error - przez Archanioł - 27-09-2010, 19:09
RE: Error - przez Tajm - 28-09-2010, 00:56
RE: Error - przez Nae Mair - 28-09-2010, 07:02
RE: Error - przez Archanioł - 28-09-2010, 13:40
RE: Error - przez Danek - 30-09-2010, 09:49
RE: Error - przez Tajm - 30-09-2010, 13:27
RE: Error - przez Archanioł - 30-09-2010, 14:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości