Znani pisarze XXI wieku. W tym wątku omawiamy, kto z nich do jakiej kategorii należy.
#1
Mam następujący problem. Uważam za mile widziane od czasu do czasu kupować w księgarni jakieś książki fantastycznonaukowe, ale trudno mi wybierać wśród dużej kupy podpisanej "fantastyka", a zwykle nawet połączonej z "horrorem". Smile Znam jednego autora, który mi pasuje: Andy Weir. Dawno kupiłem i przeczytałem obie jego powieści oraz czytałem w Internecie jego opowiadania, w tym słynne "Jajko", dzięki któremu właśnie poznałem tego autora. Ależ chyba są też inni odpowiadający moim smakom. Trochę próbowałem badać z pomocą Internetu, jacy istnieją autorzy fantastyki naukowej w XXI wieku; ale bardzo trudno tak zorganizować badania, by wśród wszystkich znanych autorów fantastyki wyodrębnić właśnie takich, którzy mogą mi się spodobać.

Dlatego postanowiłem zapytać znawców na tym forum. Proszę wskazać, kto jeszcze, oprócz Andy'ego Weira, spełnia następujące kryteria:
1) jego (jej) książki łatwo można znaleźć w polskich księgarniach;
2) jest pisarzem XXI wieku (choć fantastykę minionych wieków też lubię, ale nie mam problemów z wiedzą o jej autorach i dlatego nie pytam o to w tym poście);
3) pisze fantastykę naukową (science fiction); jeśli ktoś zna autora piszącego różne rodzaje fantastyki, to proszę wymienić tytuły tych jego utworów, które są fantastyką naukową;
4) nie jest skłonny (skłonna) do pisania antyutopii; czyli może być albo utopia, albo utwór neutralny pod względem utopijności;
5) nie jest skłonny (skłonna) do pisania utworów, w których dużo miejsca zajmują wątki militarne lub bójki;
6) skłonny (skłonna) do szczęśliwego zakończenia swoich utworów (happy end).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Znani pisarze XXI wieku. W tym wątku omawiamy, kto z nich do jakiej kategorii należy. - przez D.M. - 14-06-2019, 20:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości