Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ananaski i leśna tajemnica
#2
(14-06-2019, 10:08)Chochlik napisał(a): Nie uwierzycie może, ale to nie był sen. Nareszcie nadszedł dzień wycieczki na którą wszystkie Ananaski czekały z niecierpliwością - jedziemy do lasu.
Dałabym tu myślnik, zamiast przecinka.

(14-06-2019, 10:08)Chochlik napisał(a): Wszyscy ubraliśmy wygodne buty i płaszcze przeciwdeszczowe(przecinek) bo wiosną(przecinek) wiadomo(przecinek) pogoda lubi płatać figle.

Padł nawet pomysł żebyśmy zrezygnowali z wycieczki i wrócili do przedszkola(przecinek) bo było zbyt zimno, ale to wszystko miało się niebawem zmienić.   

Wędrowaliśmy leśnymi ścieżkami(przecinek) odnajdując na każdym kroku nowe skarby i tajemnice(przecinek) które krył dla nas las.

Na nieszczęście Marianki chłopcy wiedzieli(przecinek) że boi się ona pająków – jak większość dziewczyn – i w całym lesie było słychać jak krzyczą:

Dobrze że chłopaki nie wiedzieli(przecinek) że ja też boję się pająków bo na pewno mi też by dokuczali.
Rekomendowałabym zredagowanie tekstu pod kątem przecinków, brakuje ich jeszcze sporo więcej Wink 

(14-06-2019, 10:08)Chochlik napisał(a): W pewnej chwili podbiegła do mnie Natalka klepiąc mnie w ramię i krzycząc:
Zabrakło końcówki.

(14-06-2019, 10:08)Chochlik napisał(a): - Nie ma mowy - odpowiedziałam – sama nie idę.

- Natalka a może ty?- zapytałam.
Krótka pauza i brak spacji w drugim zdaniu.

(14-06-2019, 10:08)Chochlik napisał(a): Jak już byłyśmy w środku to naszym oczom ukazał       się… krasnal, tak dobrze czytacie był to krasnal!
Nadprogramowe spacje.

(14-06-2019, 10:08)Chochlik napisał(a): Aknyczinok potrafił znikać, dlatego widziałyśmy tylko światełko  które jak stwierdził, mogły dostrzec wyłącznie dzieci, ponieważ dorośli (według niego) nie zauważają takich drobnych i magicznych rzeczy, są zbyt zabiegani.
Fajny motyw, znany, ale zawsze mi się podobał Smile 

(14-06-2019, 10:08)Chochlik napisał(a): Jak już zbliżaliśmy się do przedszkola Tomek i Maks zaczęli nas podpytywać gdzie byłyśmy i co takiego fajnego nas spotkało (chyba złość im przeszła) jednak już było za późno na opowieści bo Natalka, Ja i Antosia w drodze powrotnej uzgodniłyśmy że skoro nikt nie chce nas wysłuchać to spotkanie krasnala zostanie naszą tajemnicą i wspólnie przeżytą przygoda o której będziemy wiedziały tylko my.
Miałam wrażenie, że dziewczyny po wyjściu z lasu zaczną stopniowo zapominać o tym spotkaniu Big Grin

Tekst wymaga redakcji technicznej, głównie, jeżeli chodzi o interpunkcję, ale jest napisany płynnie i tak...przyjemnie. Miałam dużą łatwość w czytaniu. Zastanawiam się, jak go odbierać i faktycznie, baśń najbardziej pasuje - jest nauka, jest klimat, jest postać fantastyczna. Utwór do przeczytania dzieciom w celu edukacji Wink

Pozdrawiam
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ananaski i leśna tajemnica - przez Chochlik - 14-06-2019, 10:08
RE: Ananaski i leśna tajemnica - przez Eiszeit - 14-06-2019, 11:17
RE: Ananaski i leśna tajemnica - przez Chochlik - 14-06-2019, 11:57
RE: Ananaski i leśna tajemnica - przez Gunnar - 13-07-2019, 20:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości