Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ból
#1
Siadamy wszyscy przy kuchennym stole, aby zaplanować kolejną rzeź albo pogrom. Psy za oknem ujadają, jakby je ktoś obdzierał ze skóry, więc dziadek rzuca kapciem w ciemność nocy, a babcia wspomina:
- Kiedyś to były czasy! – I po chwili dodaje. – Teraz już nikt tak nie topi kotów w studni, jak moja mamusia.
- Teraz są inne czasy – odpowiada dziadek i dzwoni łyżeczką do herbaty.
- Dlaczego tylu dobrych poetów kończy żywot nie napisawszy jednego słowa? – pytam sam siebie.
- Wczoraj widziałam jednego – wtrąca babcia, czytając w myślach. – Leżał przy drodze, w kałuży krwi i własnych odchodów.  Ktoś się zlitował i wbił mu w plecy tabliczkę z napisem: „Nie deptać poety”, ale bez wykrzyknika, tylko tak, informacyjnie.
- Ludzi od wieków fascynuje zbrodnia. Każdy z przyjemnością patrzy na rozgniecioną muchę i myśli sobie, że przecież jej się należało – i w tym momencie dziadek parzy sobie usta. – Kurwa jebana!
Babcia zabija dziadka wzrokiem za ten wulgaryzm przy kolacji, a ja wychodzę z domu pod pretekstem chęci odnalezienia dziadkowego kapcia. Ludzie czasem wychodzą po papierosy albo po bułki, żeby już nigdy nie wrócić.
Zbłąkani przechodnie wyglądają, jak potencjalni mordercy i psychopaci. Wszyscy bez wyjątku. A może to tylko ja mam zwyczajną potrzebę dostania w mordę, żeby ból fizyczny nadał mojemu cierpieniu jakiś sens?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ból - przez Bruno Schwarz - 21-05-2019, 16:23
RE: Ból - przez kubutek28 - 22-05-2019, 01:00
RE: Ból - przez ZiKo - 22-05-2019, 08:11
RE: Ból - przez Bruno Schwarz - 22-05-2019, 08:26
RE: Ból - przez kubutek28 - 22-05-2019, 12:08
RE: Ból - przez Bruno Schwarz - 22-05-2019, 13:53
RE: Ból - przez Eiszeit - 23-05-2019, 10:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości