Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na chłopski rozum (CAŁOŚĆ)
#1
Star 
Wrzucając kolejne opowiadania doszedłem do momentu, że pojawiły się kłopoty z ustaleniem chronologii tekstów... Właściwie chyba w każdym z nich ostatnio we wstępie pisałem, że coś jest kontynuacją czegoś, że to jest wstępem do tamtego, a potem następuje jeszcze inne... W związku z tym, również wsłuchując się w uwagi (przede wszystkim dziękuję EiszeitSmile), postanowiłem usystematyzować swoje opowiadania i założyć wątek z takim spisem treści. Muszę też dodać, że trochę do tego zainspirował mnie Gunnar swoim wątkiem z Szeptem Gromu, tak że dziękuję Smile

Muszę dodać, że początkowe opowiadania (chyba  ze 4 lub 5) są jeszcze w pierwotnej formie, a przynajmniej przed redakcją, którą robiłem ze 3 lata temu i edytowałem właściwie cały cykl. Ma to swoją zaletę - jeśli ktoś jest ciekawy, może poznać przebieg rozwoju mojego stylu (sądzę, że różnica jest ogromna, co mnie bardzo satysfakcjonuje już dziś).

Tytuł wątku (Na chłopski rozum) to planowany przeze mnie tytuł pierwszego cyklu opowiadań. W spisie umieszczę też już początek drugiego cyklu, którego roboczy tytuł to "Chocholi taniec".

Spis treści:
Na chłopski rozum:
1a. Osobliwe drzewo pierwsze opowiadanie, zastąpione innym, no ale uznałem, że pewne honory oddać trzebaSmile
1b. Malowany król (tytuł zmieniony) jeśli zostanie wydany cykl, to to będzie jego pierwsze opowiadanieSmile
2. Wsi mechanizacya
3. Między bestiami i kmieciami
4. Jak grzyby po deszczu (wersja wcześniejsza, jeszcze bez dziadzia)
5. Powrót dziadów
5a Nowe zakończenie do Powrotu dziadów
6. W jak wolszebnik
7. Czas płaci, czas traci - początkowo miałem umieścić to opowiadanie w cyklu, ale sam nie wiem... Bo z jednej strony wprowadza pewien motyw, a z drugiej - jest to opowieść z czasów, gdy Ongus jeszcze nie był Ongusem, a jeszcze żakiem.
8. W lot pojęte
9. Orzechy z lichem łuskane
10. Nie ucz królika dzieci robić
11. Tres potentes contra plures
12. Jak kamień w wodę
13. Raz, dwa, trzy, czarna Baba Jaga patrzy!
Chocholi taniec:
0. Prolog: Poprawiny
1. Pieńko

Kolejne części, gdy będą się pojawiały, to również tutaj, w powyższym spisie. Mam nadzieję, że takie usystematyzowanie zmniejszy trochę cały bałagan i bardzo serdecznie zapraszam do lekturySmile!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Na chłopski rozum (CAŁOŚĆ) - przez kubutek28 - 06-03-2019, 00:50
RE: Na chłopski rozum - przez Eiszeit - 06-03-2019, 11:16
RE: Na chłopski rozum - przez Gunnar - 06-03-2019, 11:44
RE: Na chłopski rozum - przez kubutek28 - 06-03-2019, 18:05
RE: Na chłopski rozum - przez Gunnar - 06-03-2019, 18:55
RE: Na chłopski rozum - przez Eiszeit - 06-03-2019, 19:00
RE: Na chłopski rozum - przez Gunnar - 22-03-2019, 10:53
RE: Na chłopski rozum - przez kubutek28 - 22-03-2019, 14:22
RE: Na chłopski rozum - przez Gunnar - 22-03-2019, 15:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości