Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
On nie istnieje
#3
Witam. Dziękuje za przeczytanie i komentarz. Spróbuje poprawić wedle zaleceń (pierwsze co zrobiłem to te koła nieszczęsne, aż wstyd).
Bardzo się cieszę, że podobało się, pomimo wad. Super, że wciągło. Tak mimochodem przy pisaniu zawsze się pojawiają jakieś przemyślenia. Moim zdaniem warto zawsze coś dodać jeśli tylko nie będzie kłóciło się z tekstem. Wiadomo jak ambitny tekst, to mogą wszystko przysłaniać, bo wtedy tekst ma prawo być nudny. Tym razem chciałem żeby się coś działo.
Co do motywu taniego, pulpowego horroru, to ja też takiego nie lubię, typu gore czy slasher, choć motyw pogoni i zabójstwa, bez jakiejkolwiek refleksji, nie jest znowu taki zły, bo można na takich mało ambitnych tekstach ćwiczyć rzemiosło. Choć uwielbiam grozę i science fiction, nie lubię przemocy. A nawet klasycy porażają mnie czasem okrucieństwem, np Dostojewski i jego "Zbrodnia i kara"(było mi tak przykro, że spać po tym nie mogłem) albo Sołżenicyn "Archipelag gułag" (miałem koszmary, gorsze od "Medalionów").
Główny motyw, czyli wiara. Moje osobiste przekonania nie stoją po stronie ani Mary, ani Pabla, raczej ich sprzeczne zdania są odzwierciedleniem tego co sam czuję, więc przyznam tekst jest trochę osobisty. Takie sprzeczności odnośnie wiary krążą we mnie od czasów chyba gimnazjalnych, albo wcześniejszych. Byłem już pełen wiary, sceptyczny, gnostyczny, mocno wątpiący, nie wierzący, wręcz ateistyczny aż po ten ponury nihilizm. I tak koło. Nie chcąc narzucać nikomu zdania, osobiście ( w tej chwili) sądzę, że diabeł jest co najwyżej metaforą zła, a prawa przyrody są bezlitosne. Ale to tak mam w tej chwili, zawsze jakieś życiowe doświadczenie może zmienić perspektywę. Jak to ktoś kiedyś powiedział. "Tylko drzewa na starość są coraz bliżej nieba".
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
On nie istnieje - przez Ahab - 22-12-2018, 21:36
RE: On nie istnieje - przez kubutek28 - 05-01-2019, 03:07
RE: On nie istnieje - przez Ahab - 06-01-2019, 19:03
RE: On nie istnieje - przez Gunnar - 09-01-2019, 12:49
RE: On nie istnieje - przez Ahab - 13-01-2019, 16:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości