[oddzielony] Proza poetycka
#14
Cytat:A temat faktycznie dyskusyjny. Ciekawa jestem, co myślą inni użytkownicy VA?
Ja mam w sumie mieszane uczucia. Bo proza poetycka to jednak ani proza, ani poezja...
I nie chodzi o objętość słowną, tylko o środki wyrazu.

A co myślicie o tym, żeby wydzielić osobną kategorię dla prozy poetyckiej w plebiscytach?


Cytat:
Cytat:kubutek28 napisał(a): - no i ten podział... Czy powinny pozostać dwie kategorie, czy dodać jeszcze jedną? Właściwie jeszcze nie mam jednoznacznej odpowiedzi...

Trzecia kategoria? Mnożenie bytów... no właśnie...
Choć może znalazłoby się kompromisowe rozwiązanie, np.
Wydzielenie prozy poetyckiej do osobnej ankiety, ale kwartalnej (i wtedy do ankiety wrzucałoby się np. 3-5 utworów z każdego miesiąca).

Zwłaszcza, że proza poetycka na naszym forum to młoda forma (pierwsze utwory z grudnia 2017) więc pewne wyróżnienei tej dziedziny jest możliwe w miarę na "świeżo".

Jakkolwiek by nie postąpić zawsze znajdą się ktoś nierad z rozwiązania. To wszystko, co pisze Alchemik wydaje się sensowne. Rozwiązanie proponowane przez Gunnara też. Utwórzmy osobny dział.

Można postąpić i tak że jeśli w danym miesiącu trafi się proza poetycka wtedy wrzucić ją do ankiety. A jeśli nie ma to na siłę nie będziemy szukać takowego utworu.

Cytat:Jeszcze pytanie, czy ankietowo "prozę poetycką" należałoby połączyć z "miniaturami epickimi"?

Chyba nie, bo miniatura to przecież epika? No chyba że ma też ilościowo dużo cech lirycznych, ale zarazem nie można go jednoznacznie okreslić jako wiersz. Wtedy zaliczyć ją chyba należy do prozy poetyckiej. I mimo niewielkiej objętości wrzucić do działu "proza poetycka" z utworami objętości znacznie większej.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[oddzielony] Proza poetycka - przez Gunnar - 26-10-2018, 11:11
RE: [oddzielony] Proza poetycka - przez Gunnar - 08-12-2018, 16:29
RE: [oddzielony] Proza poetycka - przez kubutek28 - 09-12-2018, 00:12
RE: [oddzielony] Proza poetycka - przez Gunnar - 09-12-2018, 14:07
RE: [oddzielony] Proza poetycka - przez Alchemik - 17-12-2018, 06:21
RE: [oddzielony] Proza poetycka - przez Kotkovsky - 05-01-2019, 16:52
RE: Propozycje do Via Appia Poleca - przez kubutek28 - 28-10-2018, 23:22
RE: Propozycje do Via Appia Poleca - przez Gunnar - 29-10-2018, 08:39
RE: Propozycje do Via Appia Poleca - przez kubutek28 - 30-10-2018, 02:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości