Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaklinacz deszczu
#6
Cytat:Miranda Calle:
Składało się ono z wiązki pustych w środku metalowych rur wykonanych z cienkiej błyszczącej blachy, jednym końcem wymierzonych skośnie w niebo, a drugim zanurzonych w wodzie. Drugi koniec zanurzony był w wodzie, a potężny przewód elektryczny, którym były oplecione – zakopany głęboko w ziemi.
(...)Z niemałym trudem wtoczyliśmy maszynerię na szczyt wzgórza.
Bliskie powtórzenie całego zwrotu. Dobrze byłoby to przeformułować.
Pierwsze zastanawiałem się jakim cudem wytoczyli to na wzgórze, skoro jeden koniec był zakopany w ziemi. Ale dopiero potem doczytałem, że kabel był zakopany w ziemi Wink
 
Cytat:Miranda Calle:
Oskarżono go o zakłócanie porządku publicznego, skazano na więzienie, zakaz publikacji książek i czasopism z wynikami badań, a istniejące kopie spalono w spalarni miejskiej. Z jego mieszkania zniknęły zapiski naukowe i dziennik, w którym opisywał swoje eksperymenty i prowadził zapiski naukowe.
Bliskie powtórzenia.

Cytat:Miranda Calle:
Odtworzyłem kondensator powietrzny, wprowadzając kilka modyfikacji. Nowy aparat nazwałem ewaporatorem. Do eksperymentu wykorzystałem materiał radioaktywny, którego ogromne złoża kryła ta bezużyteczna ziemia.

Ewaporacja? Orwell 1984? Wink
Wygląda na broń masowej zagłady Big Grin

Pomijając nieliczne potknięcia tekst bardzo staranny. Ciąg zdarzeń ze zniszczeniem reputacji ojca bohatera przerażająco realistyczny. To nawet nie teoria spiskowa, bo bez trudu można sobie wyobrazić, by coś takiego stało się w rzeczywistości. Tekst nawet bardziej socjo-psychologiczny niż sf. I pod tym względem socjo-psych wiarygodny (a znam się na rzeczy).
 
Pozdrawiam Serdecznie
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zaklinacz deszczu - przez Miranda Calle - 26-12-2017, 19:38
RE: Zaklinacz deszczu - przez gorzkiblotnica - 27-12-2017, 00:19
RE: Zaklinacz deszczu - przez Miranda Calle - 27-12-2017, 00:40
RE: Zaklinacz deszczu - przez Alchemik - 27-12-2017, 01:26
RE: Zaklinacz deszczu - przez Miranda Calle - 27-12-2017, 01:37
RE: Zaklinacz deszczu - przez Gunnar - 09-01-2018, 16:32
RE: Zaklinacz deszczu - przez Miranda Calle - 09-01-2018, 17:19
RE: Zaklinacz deszczu - przez Gunnar - 12-01-2018, 12:07
RE: Zaklinacz deszczu - przez Miranda Calle - 12-01-2018, 22:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości