Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kroki
#3
Czarciu Smile Może pamięć mi szwankuję, nie wiem. Ale bodaj nigdzie nie przekonywałem, iż czyta mi się ciebie "ciężko". Tego problemu akurat z twoimi tekstami raczej nie mam. Gwoli ścisłości.
Cytat:Jednakowoż, drażnią mnie niektóre, moim zdaniem niepotrzebne udziwnienia, słowa czy zwroty archaiczne. Mam wrażenie przesytu. Jest to taka łamigłówka dla mózgu, bo zamiast chłonąć opowieść, musi rozgryzać dziwnie brzmiące wyrazy. Nie mówię, że to złe, jednak jak dla mnie męczące w takiej ilości.
Znalazłem może trzy momenty, w których rzeczywiście (może) pada jakiś archaizm czy dwa na krzyż. Poważnie. Ale mam na uwadze, że pewnikiem zmysły mnie zawodzą; inne musimy mieć postrzeganie słów/zwrotów "archaicznych" i "udziwnieniowych".
Co nie znaczy, że nie przyjmuję uwagi. Po prostu poległem w odszukaniu tych udziwnień, bo chciałem się za nie zabrać.

Sklęsł się oznacza zapadł się. Po prostu stracił upór. Zmieniłem na stracił, choć jak znam siebie, postawiłem wcześniej na sklęsł, gdyż inne synonimy użyłem wcześniej lub nieco później.
Dzięki za wszystkie uwagi, zgadzam się z nimi (z tym wyjątkiem, że nie wiem, jak mogę skrócić te udziwnienia; nie widzę ich, serio. nie w tym ustępie tekstu. bo i mus ci wiedzieć, że to nie całość jeszczeSmile )



jeśli tekst spotka się z większym zainteresowaniem, doślę resztę.


Wiadomości w tym wątku
Kroki - przez miriad - 07-08-2016, 20:55
RE: Kroki - przez czarownica - 08-08-2016, 08:14
RE: Kroki - przez miriad - 08-08-2016, 17:24
RE: Kroki - przez czarownica - 08-08-2016, 17:36
RE: Kroki - przez miriad - 08-08-2016, 17:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości