Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cel
#8
"na dane miejsce" - ja bym napisała "w dane", ale hmm... no cóż Big Grin

"te przedstawienie" - a nie "to"?

"Powietrze na klatce schodowej śmierdziało potem, dymem papierosowym i kocim łajnem." - ja napisałabym "kocimi sikami". Koty częściej siusiają na korytarzach Tongue

"Wyszedłem przed blokowisko. I od razu znalazłem się w lesie innych blokowisk". - Nie pasuje mi powtórzenie. I chyba połączyłabym oba zdania ;]

"Lecz dowiedziałem się jednego.
Nasze podatki idą na pierdolonych pedałów" - A TO MI SIĘ CHOLERNIE PODOBA xD

Więc ogólnie... Nie wypisywałam braków przecinków, błędów literowych [ chyba jeden znalazłam ]. Mniejsza z tym. Jako całokształt - podoba mi się. Styl luźny, łatwo się czyta, fabuła, jeśli mogę tak to ująć, też całkiem ;]
Pokazałeś w sumie prawdę [ patrzę na swoim przykładzie ]. Robimy to, czego oczekują od nas inni Smile
Co do ' odjęcia sobie cierpienia '. Brak odwagi w popełnieniu samobójstwa zazwyczaj wiąże się ze strachem o to, że gdy do tego dojdzie, nie dowiemy się co mogło się w naszym życiu przydarzyć później, gdybyśmy postanowili żyć ;]

"Szedłem tędy codziennie" - Może "chodzę"? Od razu trzeba by było zmienić szyk zdania nieco.

"Ludziowstrętu", "Ludzio-podobnymi" - mam nadzieję, że te formy są... hmm... specjalnie tak stworzone Big Grin

"Niby każdy się spieszy, każdy ma do pracy na ósmą, ba, na siódmą czy szóstą nawet. Ale nie ma dnia, w którym nie byłoby żadnej osoby idącej do roboty właśnie po godzinie dziewiątej." - połączyłabym, bo jakoś dziwnie mi brzmi...

"Po trzech piwach jedne dajemy gratis!" - A nie "jedno" ?

"prosto na płytę chodnika, prosto pod nogi funkcjonariusza policji." - powtórzenie - bleeh.

"Po raz wtóry przebyłem tę samą drogę i znalazłem się przy bramie głównej." - wiem, że to nie powtórzenie, ale zapadło mi w pamięci, mógłbyś tym razem użyć czegoś innego ;]

"Ni to student, ni to licealista. A więc gimnazjalista" - coś mi tu nie pasuje...

"Cały poharatany ostrymi gałązkami i kolcami" - gałązki chyba nie są ostre Tongue
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Cel - przez Malbert - 06-05-2010, 18:58
RE: Cel - przez Elwira - 06-05-2010, 21:25
RE: Cel - przez Ero - 07-05-2010, 12:03
RE: Cel - przez Morydz - 07-05-2010, 13:11
RE: Cel - przez Kot - 08-05-2010, 09:18
RE: Cel - przez Janko - 08-05-2010, 14:28
RE: Cel - przez BARTEK ZALEWSKI - 12-05-2010, 11:16
RE: Cel - przez Konto usunięte - 06-07-2010, 15:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości