Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas Zapłaty
#3
Czytając tekst przeszkadzało mi to, że masz sporo 'kwiatków', które nie są zbyt poważnym przewinieniem, ale z drugiej strony Twoje opowiadanie wygląda jakby mało było w nim korekty, jakby pisane na bieżąco na forum... Piszę tu o tego typu rzeczach:
Cytat:Chcą, żeby ich broń była nowa, błyszcząca i wspaniała..a szkoda, bo ten tutaj został bardzo solidnie wykonany.
Dwie kropki, brak spacji pomiędzy nimi i dalszym tekstem.
Cytat:- Ciekawość. Po prostu ciekawość. - odpowiedział po chwili milczenia.
Nie piszesz kropki na końcu wypowiedzi postaci, jeżeli dalej jest myślnik i narracja. Jest chyba taka zasada (sam ją stosuję), że w tym miejscu można pisać inne znaki interpunkcyjne kończące wypowiedź (np ? ... !) ale nie kropkę.
Cytat:Kilka metrów przed nim jechał kupiec, żywo dyskutujący o czymś z dowódców ochrony.
Powinno być 'dowódcą', prawda?

To tylko niektóre przykłady. Myślę, że wiele błędów sam wyłapiesz, jeśli jeszcze przejrzysz swój tekst. Radzę poćwiczyć też interpunkcję przy przytaczaniu mowy niezależnej (myśli, dialogi, itp.). Zauważyłem, że nie stosujesz żadnych zabiegów przy przytaczaniu myśli bohatera... Trzeba to robić, inaczej czytelnik może miewać problemy ze zrozumieniem, co jest myślą, co narracją, etc. Do myśli możesz stosować np. kursywę, cudzysłowy.

Osobiście zmieniłbym trochę w Twojej narracji, ale to moje własne uwagi, zależne od różności stylu pisania...

Co do fabuły jeszcze się nie wypowiem, na razie poczekam na ciąg dalszyWink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czas Zapłaty - przez Scolaro - 08-02-2016, 22:41
RE: Czas Zapłaty - przez Katniss - 09-02-2016, 15:45
RE: Czas Zapłaty - przez kubutek28 - 10-02-2016, 15:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości