Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A pan woli bardziej sypiać czy spacerować – wersja uzupełniona
#3
Cytat:Kiedy ten skurwysyn w sutannie kazał mu opierać się o mur, odwracałem wzrok, spoglądałem wtedy wysoko na piękny błękit nieba. Szukałem Boga, który wskazałby mi drogę. Jednak ten nigdy nie przyszedł, nigdy nie zesłał mi nawet najmniejszego promyka nadziei. Stałem bezczynnie, modląc się. Dopiero z czasem pojąłem, że to właśnie ból – niczym kowalski młot – kształtuje dusze tych młodych ludzi.
Kiedy katował ich bez litości, a jego różaniec, wtedy nieustannie pokryty krwią, wbijał się brutalnie w drobne, niewinne plecy, nie spoglądałem już w niebo. Zasłaniał je dach, pochylałem więc głowę oddając się modlitwie. Pragnąłem dla nich zrozumienia i ukojenia w ich cierpieniach. Musieli odpokutować za grzechy, których się dopuścili, a które to zesłały na nich karzącą rękę Pana.
9 zaimków na przestrzeni 2 pierwszych (krótkich) akapitów. Sad

Cytat:Kiedy ten skurwysyn w sutannie kazał mu opierać się o mur, odwracałem wzrok, spoglądałem wtedy wysoko na piękny błękit nieba. Szukałem Boga, który wskazałby mi drogę. Jednak ten nigdy nie przyszedł, nigdy nie zesłał mi nawet najmniejszego promyka nadziei. Stałem bezczynnie, modląc się. Dopiero z czasem pojąłem, że to właśnie ból – niczym kowalski młot – kształtuje dusze tych młodych ludzi.
3 zaimki wskazujące na przestrzeni pierwszego akapitu. Sad

Cytat:Kiedy ten skurwysyn w sutannie kazał mu opierać się o mur, odwracałem wzrok, spoglądałem wtedy wysoko na piękny błękit nieba
To jest jasne samo przez się, że "wtedy". Sad

Cytat:skurwysyn w sutannie
W moim odczuciu - tani chwyt. Sad

Cytat:piękny błękit nieba
Banał. Sad

Cytat:Jednak ten nigdy nie przyszedł, nigdy nie zesłał mi nawet najmniejszego promyka nadziei.
Człon pierwszy i człon drugi to właściwie jedno i to samo. Masło maślane. Sad

Cytat:Stałem bezczynnie, modląc się.
Dwa zdania wcześniej rozglądał się za Bogiem, więc jak to bezczynnie? Sad

Cytat:drobne, niewinne plecy
Drobne plecy - ok. Niewinne plecy - WTF? Sad

Cytat:Zasłaniał je dach, pochylałem więc głowę oddając się modlitwie.
Co ma piernik do wiatraka? Narrator nie modli się nigdy pod otwartym niebem? To jakaś głupota. Sad

Tak to wygląda na przestrzeni dwóch pierwszych akapitów, w dalsze się nie wgłębiam.

Dobranoc. Angel
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: A pan woli bardziej sypiać czy spacerować – wersja uzupełniona - przez Hanzo - 17-12-2015, 21:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości