Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oglądałam/Oglądałem - POLECAM!
#7
Cytat:Ona uwielbia zwierzaki w każdej postaci.
Jadalnej też?
Przepraszam, nie umiałem się powstrzymać.

Oglądałem dwa ŚWWWWWWWIETNE filmy i gorąco je polecam każdemu, kto ma akurat apetyt na mało wymagające rozrywkowe kino na naprawdę najwyższym poziomie.
Film "Jack Reacher", z Tomem Cruisem w roli tytułowej, ma w sobie elementy kryminału, filmu szpiegowskiego, sensacyjnego, nawet trochę komedii - wyjątkowo, bo takiej naprawdę przewrotnej i niespotykanej. Szczególnie myślę o dwóch scenach, które wprawiają w interpretacyjny stupor i niedowierzanie, że twórcy rzeczywiście zdecydowali się na takie rozwiązania. Szczerze rzadko spotykam produkcję, do której nie mam najmniejszych zastrzeżeń, nawet pomimo (albo dzięki) nader śmiałym rozwiązaniom, które minimum wydać się mogą farsą, przeginką i kpiną z widza oraz całej dotychczasowej konwencji filmu, który, bądź co bądź, jest raczej poważny i wiarygodny. Postacie, dialogi, ciekawostki; film zostawił możliwie najmniej miejsca na udoskonalenia.

Jeśli "Jach Reacher" jest poważny i naturalistyczny, to "Good killing" jest brutalny w tych wymogach, jakie również sobie stawia. Wierny prawdzie i głębszy, niż oko potrafi orzec. Film jest spokojny, ale nastawiony na wysiłek uczuciowo-myślowy odbiorcy, by tak rzec. Jest zatem naprawdę lekki, ale boleśnie bezlitosny, zostawia ślad i sporo przemyśleń. Określiłbym go jako obyczajowy plus wojenny, zaznaczam jednak od razu, że pozbawiony akcji, prawie kameralny, choć (jak to w hollywood) solidny jak cholera.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Oglądałam/Oglądałem - POLECAM! - przez Antonia - 11-12-2015, 08:33
RE: Oglądałam/Oglądałem - POLECAM! - przez miriad - 12-03-2016, 17:43
RE: Oglądałam/Oglądałem - POLECAM! - przez Hanzo - 12-03-2016, 23:40
RE: Oglądałam/Oglądałem - POLECAM! - przez SebastianOwen - 10-10-2017, 13:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości