Średniowiecze - dyskusje, odtwórstwo, ciekawostki.
#11
Dziwne, ale jakoś nie zauważyłem tego tematu do tej pory;]

Ja także bawię... bawiłem się w odtwórstwo (pi razy oko Europa środkowa, XV wiek), niestety zjadły mnie finanse. Droga to zabawa, zwłaszcza jak się chce człowiek uzbroić. No i nigdy nie wiedziałem, którym rzemieślnikom mogę ufać, a którzy dadzą mi buble, co to rozpadną się przy pierwszym sparringu;]

Średniowiecze to fantastyczna epoka. Najbardziej zawsze mnie irytuje, że ludzie mówią "średniowiecze" i widzą brud, smród, ubóstwo, tępotę i damy dworu z gołym cycem. Podczas gdy damskie (zwłaszcza dworskie) ciuchy były takie, że i łomem się do takiej człowiek nie dobierze, za to brudu jak na lekarstwo, bo to epoka dużo czystsza od kolejnych, gdzie zamiast wody - używano pudru.

Zawsze mnie śmieszą też ludzie, którym się troszkę miesza odtwórstwo historyczne z kiepską fantasy - no i przychodzi taki chłopaczek i mówi, że on chce zbroję z ćwiekami, naramienniki z takimi kolcami, że jak podniesie ręce to te kolce wbije sobie uszami w mó... w tę przestrzeń między uszamiTongue , że już nie wspomnę o mieczu - chyba takim mniej-więcej ośmioręcznym i kompletnie nieużytecznym. xD
~~~ Na emeryturze było nudno ~~~
Wróciłem więc. Tak trochę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Średniowiecze - dyskusje, odtwórstwo, ciekawostki. - przez Nae Mair - 21-09-2010, 12:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości