Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
#29
Cytat:Ludzi jest coraz więcej, żyją coraz dłużej, szacunek do praw człowieka jest coraz bardziej rozpowszechniony, niewolnictwo przestaje istnieć a warunki życiowe nawet w biednych rejonach mimo wszystko powoli idą w górę. Niektórych może to zaskoczyć, ale żadna w tym zasługą boga.

Co z tego że szacunek dla praw jest coraz bardziej rozpowszechniony, ważniejsze jest czy coraz więcej ludzi stara się okazywać go drugim. Czy rzeczywiście niewolnictwo przestaje istnieć? Czy w /Azji, Afryce/ małe dzieci nie są wykorzystywane do ciężkiej pracy? Czy handel ludźmi nie istnieje? Informacje nie pokrywają się z faktami



Cytat:Ktoś kto patrzy na nasz świat, ma możliwość naprawienia go i tego nie robi jest w moim mniemaniu istotą odpychającą i nie zasługuje na szacunek.

Rozumiem że to może być aluzja do mojej osoby. W jaki sposób możemy naprawić ten świat, skoro fundament się rozsypuje? Czy mam wpływ na to żeby politycy, bankierzy, różni inni działacze byli sumiennymi i praworządnymi obywatelami? Najpierw ludzi trzeba ,,naprawić'', żeby realnie myśleć o pokoju i porządku światowym. Ja nie ,,bujam w obłokach'' tylko racjonalne wyciągam wnioski.Mogę Cię pocieszyć i zapewnić że nie dokładam się osobiście do ,,burzenia'' tego świata. Staram się kierować najwyższymi normami moralnymi w codziennym życiu które są korzystne dla społeczeństwa.Chyba zasługuje na szacunek osoba która nie naraża państwo na koszty. Na przykład nie upija się /wypadki drogowe, bójki,przemoc w rodzinie/ nie bierze narkotyków/ kradzieże,choroby weneryczne, utrzymanie w więzieniu/, jest sumienna i pracowita, nie prowadzi rozwiązłego życia /choroby weneryczne, rozwody, matki samotnie wychowujące dzieci, dzieci i kobiety z problemami emocjonalnymi i psychicznymi po rozpadzie rodziny itd/ Kto za to wszystko płaci tak dużą cenę? Państwo i osoby które ucierpiały przez innych którzy żyją wbrew zasadom moralnym
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez skrobipiórek - 09-11-2015, 17:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości