Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
#27
Cytat: co czyni go dość priorytetowym - z uwagi też na usilne staranie się spowolnienia naszego rozwoju, że już nie wspomnę reszty szkód.

Zdajesz się nie wiedzieć, czy specjalnie pomijać, to ilu poważnych (i mających ogromny dorobek naukowy uczonych jest głęboko religijnych ogólnie, nie tylko Katolików). Pierwszy z brzegu przykład? Kiedy tylko włączasz coś do gniazdka elektrycznego używasz systemu pomysłu Tesli. On twierdził, że nie wyobraża sobie świata bez Boga. Był geniuszem i patrz, wierzącym. Czym się różni uczony wierzący od niewierzącego. Jest pewna różnica. Ten pierwszy nie będzie "majstrował" np przy ludzkim zarodku, bo uznaje, że życie jest święte.

Cytat:A jednak masz w obowiązku. Uciskać kochających inaczej, niż przykazał bóg. Myślących inaczej, czyniących inaczej, niż przykazał bóg (i nie mam tu na myśli przewin typu mord, ale czynnosci, które kościół dodatkowo nazywa piętnująco. samogwałt, sodomia. no proszę cię). I jako przykładny katol, robisz to. Czemu zaprzeczasz? Ile razy była już o tym mowa?

Po pierwsze: Zło po imieniu trzeba nazywać. Tu jest granica i ani kroku dalej. Jeśli rozmyjesz wszystkie reguły, to każde draństwo będziesz mógł usprawiedliwić. Nie będziesz bowiem wiedział czy to już jest draństwo, czy może jeszcze kawałeczek nie.

Po drugie. Nie napadłem na żadną osobę homoseksualną. Nie wytknąłem palcem, nie wyzwałem od "pedziów" i tego nie zrobię. W rozmowie w cztery oczy zaś i owszem powiedziałem "Rozumiem, że masz ciężko, ale źle robisz. W ten sposób nie wejdziesz do raju, a i innych zgorszysz.
Czy mnie posłuchali, czy nie inna rzecz.
Ja napominam. Mnie też napominają jak narozrabiam. Jesteśmy za siebie odpowiedzialni.
Powiadasz, że nazwy są piętnujące. Sodomia? No daj spokój - toż nazwa historyczna, od miasta gdzie się tak bawili pochodząca. W oczy kole, że Bóg miasto do gołej ziemi wypalił, coby zarazę spomiędzy ludu wyplenić? Tak, że do dziś tam tylko martwa, słona pustynia? No ale przecież Ty w to nie wierzysz, bo bajka. Żadnej Sodomy nie było. To co w nazwie piętnującego? Lepiej brzmi "pedalenie" albo "lesbienie"?
A samogwałt? Chyba nikt nie wali gruch z czystej przyjemności. Pewnie każdy wolałby miłość z partnerką. Jest to ewidentnie dość wstydliwy (choć całkiem normalny) akt wyładowania popędu. Właściwie zwycięstwo popędu nad wolą. Czyli zadanie przez ten popęd gwałtu woli.... Stąd samogwałt. Zresztą to akurat nie wymysł wrażych Katoli. W większości kultur walenie konia było uważane za coś przynajmniej niestosownego.

Cytat:Aha, nalezy dodać, że chodzi nie tyle o BYCIE głupim, co o zezwolenie sobie na to i wybór bycia głupim.
A teraz posłuchaj mnie uważnie: Dyskutuję z Tobą na tematy światopoglądowe dosyć długo. Szanuję Cię i ani razu zdaje się nie określiłem Twojego ateizmu "głupotą". Ty zaś "jedziesz" mi w ten sposób co drugi post. Jak sam widzisz, to nie ja tu kogokolwiek nawracam, ale Ty starasz się to zrobić ze mną w bardzo (nazwę to łagodnie) nieelegancki sposób.
Mógłbym powiedzieć, że ten kto wrzeszczy, obrzuca adwersarza inwektywami i tupie nóżkami, nie ma widać dobrych argumentów na poparcie swoich tez.

Fakty, Miriad, fakty. Stwórz na przykład żyjący organizm z materii nieorganicznej. Tak od podstaw. Wtedy przestanę wierzyć. Słowo.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez gorzkiblotnica - 08-11-2015, 22:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości