Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
#26
Cytat:Wszak ja nie atakuję w żaden sposób osób niewierzących ani ich przekonań
A jednak masz w obowiązku. Uciskać kochających inaczej, niż przykazał bóg. Myślących inaczej, czyniących inaczej, niż przykazał bóg (i nie mam tu na myśli przewin typu mord, ale czynnosci, które kościół dodatkowo nazywa piętnująco. samogwałt, sodomia. no proszę cię). I jako przykładny katol, robisz to. Czemu zaprzeczasz? Ile razy była już o tym mowa?
"walcząca niewiara" - jest to, bez urazy, serio, walka z głupotą. Bo wszystko można wybaczyć, ale głupoty już nie. Jeśli ktoś czegoś nie wie, a uczyni i zrobi krzywdę - można to jeszcze usprawiedliwić niewiedzą. Ale jak ktoś przyswoi sobie pewne fakty i na przekór temu nie wyciągnie z nich nauki, to to jest niszczące i karygodne. Ale dobrze, że dodałeś "walcząca" bo w mojej wypowiedzi też powinno stać o okreslenie. W tym właśnie sęk - wierzący propagują wiarę, to raz (głupotę czyli), ale dodatkowo wypełniają chorą wolę Nikogo-w-chmurach. To psuje tę planetę Sad

Aha, nalezy dodać, że chodzi nie tyle o BYCIE głupim, co o zezwolenie sobie na to i wybór bycia głupim. Wystarczy bowiem, że ktoś pozwoli sobie na odwrotność (myśleć i wyciągnąć wniosek) a problem znika. I nie, nie uważam, że to jedyny problem ludzkości i planety, nawet nie uważam, że najgorszy. Ale jest bardzo prosty do zniwelowania, co czyni go dość priorytetowym - z uwagi też na usilne staranie się spowolnienia naszego rozwoju, że już nie wspomnę reszty szkód.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez miriad - 08-11-2015, 18:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości