Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
#16
Wszechświat istnieje jakieś 14 miliardów lat. Ziemia dopiero od 4,5 miliarda lat.
Dinozaury królowały przez 135 milionów lat. Naukowcy dysponują dowodami, że gdyby dinozaury nie wyginęły, ssaki (czyli my, ludzie) nie mielibyśmy szans, by wyewoluować z malutkich ssaków, które przeżyły wymieranie. Homo sapiens wyewoluował z homo erectus zaledwie jakieś 200 tysięcy lat temu.
Nie mówiąc już o co najmniej 100 powodach, które musiały zaistnieć razem, żeby powstało jakiekolwiek życie na Ziemi.
Wiecie co, gdyby nas nie było, czyli ludzi, a zamiast nas wyewoluowały np. owady do rozmiarów bloków, czy dla wszechświata byłaby to jakaś różnica, czy żałowałby, że nie powstali ludzie.
chrześcijaństwo istnieje od 2000 lat, a na ziemiach polskich od...1000. Kiedy był chrzest Mieszka? aha, no tak, w 966 roku. No, tak jakoś wyszło, że nasz naród został poddany chrystianizacji. A ciekawe, jaką byśmy przyjęli religię, gdyby z jakiegoś powodu, no gdyby tak historia się potoczyła, że najechaliby nas Arabowie albo Hindusi. Teraz byśmy wyznawali islam albo buddyzm.
W każdym razie nie chcecie mi chyba wmówić, że istnieje coś takiego jak bóg. Dobra, możecie sobie wierzyć, mnie to nie przeszkadza, ale na miłość boską trochę więcej pokory i bez insynuacji, że Ci co wierzą są lepsi od ateistów, tylko dlatego, że wierzą.
Moim zdaniem wcale nie trzeba wierzyć, żeby być dobrym człowiekiem i żeby stosować się w życiu do 10 przykazań, w sensie do 8, bo nie do dwóch pierwszych, albo żeby nie folgować sobie z 7 grzechami głównymi.
Powiem tak, gdyby wierzący (mam na myśli specyficznego wierzącego) z jakiegoś powodu zaczął wątpić, albo co gorsza dla niego, doszedł do wniosku, że bóg nie istnieje, to mógłby sobie z tym nie poradzić, bo zacząłby się zastanawiać: to po co to wszystko? Mógłby stwierdzić, że to wszystko nie ma sensu i źle by się to dla niego skończyło. Tak więc dlatego wiem, że dla niektórych lepiej, że wierzą, bo dzięki temu czują się bezpieczniej a istnienie ma sens.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez Antonia - 07-11-2015, 09:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości