Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spocone ciała
#7
(08-07-2015, 20:48)BEL6 napisał(a):
Cytat:Odruchowo zaczęłam się cofać do tyłu.
COFAĆ DO TYŁU

W głowie cały czas mam jeden tytuł: "Zmierzch".
Jawnie i podobnie.
Wydaje mi się, że nie czytałaś. Niemniej sztampowość bije w oczy.

Błędów nie wygrzebuję, bo generalnie mało kto na taką robotę zwraca uwagę, ale jeśli chcesz, to mogę zjechać korektorsko. Rada na przyszłość: "nie" z przymiotnikami piszemy razem.

Generalnie zdania budujesz całkiem nieźle, opisy też niezgorsze. Nie podoba mi się "szatyn, zieloonoki szatyn; brunet o brązowych oczach". Wierz mi, że takie szczegóły nie są najważniejsze. Przydają się natomiast do podkreślenia napięcia albo pewnych cech lub konkretnych szczegółów wydarzenia, na które autor chce zwrócić uwagę, choćby: "nie mogła się nadziwić, że właściciel tak ciepłych, czekoladowych oczu, może mieć tak paskudny i wredny charakter; tak oziębłe serce" i dalej coś w stylu: "kontynuował swoją grę uwodzicielskiego dupka, obrzucając mnie wulgarnym komplementem". Coś w ten serek.

Na plus zdecydowanie swoboda narracji, całkiem oryginalne postacie, dwie z konkret charakterkiem, a dalej to nie wiem, ale podejrzewam, że będzie wporząsiu. No i jest tu pewna "barwność" narracyjna, ostatnimi czasy rzadka u początkujących.

Poza tym wędrujesz po terenach wyobraźni dorastającej nastolatki, w której buzują hormony. Na plus, że teraz możesz się wyszaleć pisarsko, zbudować porządny warsztat (który już jest całkiem niezły; zgaduję, że masz 15-17 lat, przed Tobą cały świaa-at... pisarski). Na minus, że nie wchodzisz w konkret historię, za którą stoi jakaś poważniejsza teza. Owszem, można się opierać tylko i wyłącznie na jakiejś historii, ale czytelnicy będą młodzi i szybko się zapewne znudzą. No i będzie ich mało, bo mało młodocianych cośkolwiek czytuje.
Zależy, jaki jest Twój cel. Jaki jest Twój cel?

Masz rację nie czytałam Zmierzchu. Oglądałam natomiast film jakoś nie specjalnie przypadł mi do gustu.

Dzięki za uwagi. Na pewno wezmę je pod uwagę przy dalszym pisaniu. Smile

Celu jako takiego nie miałam. Tekst pisałam raczej spontanicznie XD
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Spocone ciała - przez panna666 - 05-07-2015, 22:18
RE: Spocone ciała - przez Lexis - 05-07-2015, 23:19
RE: Spocone ciała - przez BEL6 - 08-07-2015, 20:48
RE: Spocone ciała - przez panna666 - 12-07-2015, 23:32
RE: Spocone ciała - przez Antonia - 09-07-2015, 06:11
RE: Spocone ciała - przez BEL6 - 09-07-2015, 08:00
RE: Spocone ciała - przez gorzkiblotnica - 10-07-2015, 00:46
RE: Spocone ciała - przez BEL6 - 12-07-2015, 23:49
RE: Spocone ciała - przez panna666 - 17-07-2015, 22:48
RE: Spocone ciała - przez marian2na - 04-11-2015, 00:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości