Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apologeci demokracji
#7
Cytat:Wszak nie kosmici wybrali takie a nie inne władze, tylko my Polacy
okej. powiesz mi tylko jeszcze, że wśród tych polaków byłeś ty, albo że byłem ja, i tylko tyle od ciebie chcę. nie pisnę już słówka, z mojej strony rozmowa zamknięta, między nami pełne porozumienie. napisz (jeśli tak uważasz) "ty byłeś wśród tych polaków, którzy wybrali takie władze".
to jest właśnie sztuka sofisty. choćbyś sam na boisku się uwijał, podczas gdy reszta zeszła się poddała, przegrana będzie twojej drużyny, ja wohl, lecz (teraz uwaga, kluczowe słowa!) nie z twojej winy, nie ty wybrałeś ten los. zaprzecz.

czasem wolę myśleć, że się zgrywasz. nazwij mnie polakiem, powiedz, że ja plus jeszcze jeden polak, to polacy. ale nie mów mi, że ja, choćby w promilowym stopniu, wybrałem takie władze, i że jest to faktem. nie odpowiadasz za postawę innych. nie wolno obarczyć cię winą też o to, że nie zdołałeś na postawę innych wpłynąć. nie miałeś wpływu na swoją ewolucję; czy ja mogę ci powiedzieć, że to wy, ludzie, zgotowaliście sobie los przestawnego kciuka i dodać, że ci pogratuluję? ty się z tym urodziłeś, było to niezależne od ciebie.
Cytat:Co zaś do ustroju, polityków i ich działań, to mamy właśnie taki jak chcemy.
to tak dla podkreślenia, cobyś nie chciał się wypierać, że mi imputujesz, iż ja coś chcę. różne są generalizacje, splywają po mnie, ale jakoś nieciekawi mnie, gdy ktoś mi chce wmówić, jaka jest moja wola czy wina.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Apologeci demokracji - przez OWSIANKO - 29-01-2015, 01:25
RE: Apologeci demokracji - przez Mirrond - 29-01-2015, 09:10
RE: Apologeci demokracji - przez gorzkiblotnica - 29-01-2015, 23:41
RE: Apologeci demokracji - przez OWSIANKO - 30-01-2015, 00:11
RE: Apologeci demokracji - przez miriad - 30-01-2015, 11:50
RE: Apologeci demokracji - przez gorzkiblotnica - 30-01-2015, 23:03
RE: Apologeci demokracji - przez miriad - 31-01-2015, 00:05
RE: Apologeci demokracji - przez gorzkiblotnica - 31-01-2015, 00:55
RE: Apologeci demokracji - przez miriad - 31-01-2015, 01:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości