Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ta cholerna, romantyczna białoruskość
#4
widzę, że dialog z Autorem jest już w tym momencie bezproduktywny.
należy sobie zadać jedno pytanie:
jestem z Polski czy z Białorusi? I mogę Autorowi zaręczyć, ze ani Ślązacy ani Wielkopolanie nie zadają sobie pytań czy mają więcej z Niemca czy z Polaka. A ich lokalna kultura ma pełno naleciałości z jednej i z drugiej strony.
Poza tym, ja tam dobrze za bardzo mapy historycznej nie pamiętam, ale czy te rejony przypadkiem jeszcze 200 lat temu nie należały do Ukrainy? To co, to się nie liczy? Albo lepiej, zacznijmy rozkminiać ile ze Słowaka jest w Czechu a ile z Czecha w Słowaku. A ile z Czecha i Słowaka jest w Polskim Góralu. OMG, może zmierzmy genetycznie jaki procent Polaka jest w Polaku, ale nie indywidualnie na etapie śledzenia drzewa genealogicznego, tylko poprzez historię regionu. Bo przecież kij z tym, że były po wojnie relokacje, i połowa ludzi z danego regionu Polski po wojnie już jest z innego regionu Polski. Ciekawe czy jak autor (tak się obnoszący, że już nawet nie pamięta ile felietonów umieścił na forum) prześledzi własne drzewo genealogiczne to się okaże, że ma tyle z Białorusina co ostatnie 70 lat na kartach historii. Mhm, ok. Tak w ogóle to mama mojej Babki jest z Nowogródka, i wtedy to była Polska, tam się urodziła moja Babcia też. Tyle ze mnie Białorusin, że Babka wyszła za Ślązaka, którego rodzina przed relokacją mieszkała gdzieś pod Kielcami. Dzięki II Wojnie światowej nie ma takiej opcji, żeby w genach jednego mieszkańca regionu była tylko i wyłącznie natura, kultura i 'krew' tego jednego regionu. Nawet jeśli rodzice są od urodzenia z regionu, to ile rodzin w takim regionie jest, że wszyscy z pokolenia na pokolenie są tylko z okolic. Nooo Waaaay. Więc jak ja widzę takie kminienie to mnie się słabo robi.
Trochę pokory
pozdrawiam Smile
ps.
raz: http://www.via-appia.pl/forum/watek-nasz...nie-horsza
dwa: http://www.via-appia.pl/forum/watek-mick...a-kopernik
i teraz jest trzy. Temat ten sam: genetyka polsko biaoruska.
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Ta cholerna, romantyczna białoruskość - przez Pasiasty - 19-06-2014, 03:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości