Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szept uciszonych
#8
Jak wiesz jak należę do tych co omijają kwestie warsztatowe i koncentrują się tylko na fabule. Nie czuje się na tyle mocny aby wyszukiwać błędy, oceniać warsztat, więc wolę oceniać jako czytelnik.

1. Bardzo mi się podoba ten wykreowany przez ciebie świat. Aczkolwiek nie do końca podoba mi się sposób jego opisania w pierwszej części (w drugiej już było moim zdaniem lepiej). Jako czytelnik naprawdę chciałem poznać przedstawiony przez ciebie świat jednakże rzucałeś mi opisy dosyć często nie przystające do tego co chciałem się dowiedzieć. W pierwszej części miałem uczucie rzucenia mnie na głęboką wodę. Przedstawiasz krainę całkowicie obcą mi jako czytelnikowi, ale zamiast wyjaśnić mi czym ona jest, jaki tam panuje klimat itd rzucasz opisy miasta i dopiero gdzieś tam po drodze mówisz o górach lodowych, podczas gdy ja do tego fragmentu myślałem raczej o krajobrazie podobnym do Chin lub Japonii. A może miałem wcześniej rację tylko że ta góra lodowa zbiła mnie z tropu?

2. Trochę nie podoba mi się twój sposób pisania. Przeważnie nie mam problemu z szybkim czytaniem, jednak przy twoimi tekście musiałem co chwilę wracać do wcześniejszych fragmentów aby zrozumieć o co biega. Jako czytelnikowi brakuje mi tu pewnej dozy rozwlekłości. Nie budujesz sporych fragmentów tekstu mimo to wciskam w nie ogromne ilości informacji. Łatwo coś ominąć.

3. Ciekawy świat, sama fabuła mnie nie porwała, ale myślę (patrząc na to jak się na razie rozwija), że nabierze tempa gdy dotrą na południe, więc z oceną tego elementu wstrzymam się do kolejnych części.

Jest spoko. Nie jestem oczarowany, ale przyznam że to opowiadanie wkręciło mi się. Ale to nie kwestia fabuły, zabójstwo jakiegoś kolesia, obcego czytelnikowi i wyprawa (dosyć spokojna, niestety nie tego oczekiwałem) na południe (północ-południe, północ nowoczesne, południe konserwatywne - zupełnie jak USA Big Grin) nie zainteresowałoby mnie, gdyby nie ciekawe realia (chociaż brak tu stworów, magii, nowoczesności itd. to i tak nie wiem dlaczego ale jak wyobrażam sobie ten świat to widzę jakby żywcem wyjęty z Final Fantasy)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Szept uciszonych - przez przemekplp - 14-08-2013, 20:24
RE: Szept uciszonych - przez Hanzo - 14-08-2013, 21:41
RE: Szept uciszonych - przez przemekplp - 14-08-2013, 23:54
RE: Szept uciszonych - przez Mirrond - 16-08-2013, 19:19
RE: Szept uciszonych - przez przemekplp - 16-08-2013, 20:17
RE: Szept uciszonych - przez Mirrond - 16-08-2013, 20:31
RE: Szept uciszonych - przez przemekplp - 19-08-2013, 00:57
RE: Szept uciszonych - przez profesoo - 23-08-2013, 13:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości