Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kroniki Jamesa Cartera
#3
Jest w miarę dobrze. Poszczególne błędy wytknął ci Hazo, ja powiem coś o całości.

Tekst jest trochę rozdmuchany. Wiem że to ładnie wygląda, ale opis np. warkotu silnika mający 1,5 wiersza długości jest o wiele za długi. Idąc tym przykładem to zdanie:

Cytat:James wsiadł na motor, zabrał kluczyk od Rafaela i wsadził do stacyjki. Odpalił silnik i maszyna zaryczała jak tygrys. Warkot silnika przebił się przez nocną, pustą ciszę.

Można by przedstawić w o wiele prostszej postaci, co będzie tylko korzyścią dla tworu:

Cytat:James wsiadł na motor, wziął kluczyk od Rafaela i odpalił maszynę, której odgłos rozległ się w ciemnościach.

Może i też trochę przesadziłem z długością. Takimi opisami tylko nudzisz czytelnika. Owszem, trzeba trochę spoetyzować zawartość, ale trzeba odnaleźć złoty środek.

Ale z drugiej strony, całość jest przegadana. Zbytnie nasilenie dialogów. Choć dialog jest być może najważniejszym składnikiem powieści/opowiadania, jednak z tym również nie można przesadzać. Zbyt mało narracji.

Trzecim zarzutem jest złe sformatowanie tekstu. Ciężko się czyta. Najlepiej gdy akapity i dialogi są rozdzielone wolną przestrzenią.

Co do samej fabuły, nie jest tragiczna, ale nie jest i dobra. Taka trochę mniej jak średnia.

Widzę że to twój jedyny post na VA. Nie wiem, czy wcześniej pisałeś opowiadania, ale wezmę pod uwagę że jest to pierwszy tekst tutaj, a więc uznam cię za początkującego autora. Nie staraj się pisać od razu powieści.Rzadko kiedy sprawdza się skok na głęboką wodę. Napisz kilka/kilkanaście opowiadań, dowiedz się jak są przyjmowane, naucz się co jest złe a co dobre. Wiedzę posiądziesz na pojedynczych ćwiczeniach, nie na samym egzaminie Tongue
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kroniki Jamesa Cartera - przez JackJPS - 10-06-2013, 17:53
RE: Kroniki Jamesa Cartera - przez Hanzo - 11-06-2013, 22:19
RE: Kroniki Jamesa Cartera - przez Bogus - 12-06-2013, 18:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości