Restrukturyzacja praw.
#31
Przeczytałam wszystko, co napisaliście.

Spróbuję rzecz wytłumaczyć spokojnie, z pełnym poszanowaniem argumentów, które padły z ust (klawiatury) wszystkich stron.

Cytat: (Magiczny) Od dłuższego czasu zastanawia mnie jak to jest że redakcja trzyma władzę "moderatora" na forum? Czyż nie są oni wybierani podług przydatności przy tworzeniu magazynku Kulturalno-Literackiego Via Appia? Czy wyznacznikiem obiektywności i prawa sądu jest wiedza z zakresu literatury - języka polskiego?

Owszem, są wybierani głównie przez wzgląd na swoje umiejętności i "przydatność" - jak to określiłeś - przy tworzeniu magazynu Kulturalno - Literackiego Via Appia.

Pozwolę sobie zacytować byłego moderatora forum:
Cytat:Dobrze, że teraz jest dwóch moderatorów, bo jak sama zauważyłaś w pojedynkę nie byłem w stanie wszystkiego ogarnąć, szczególnie, gdy mnie nie było

Dlatego też nie widzę przeciwwskazań, by Redaktorzy mieli uprawnienia moderatorskie. Oczywiście, istnieje przycisk "raportuj", jednak niewielu użytkowników z niego korzysta.


Cytat: (Magiczny) No tak czyli dobrze jest dawać uprawnienia do moderowania forum komu popadnie tylko dlatego że pisze dobre artykuły czy jak już wspomniałem zna dobrze zasady języka polskiego?

Cytat: (Piramida 88) Magiczny, jeżeli ktoś jest członkiem Ekipy, to w moim rozumieniu jest darzony takim samym zaufaniem, jak Moderator.
Chyba nie sugerujesz, że administracja wybiera ludzi do VA tylko pod względem umiejętności pisania(poprawnego, lub wystarczającego) w języku polskim?

Redaktorzy również są osobami godnymi zaufania - podczas współpracy z magazynem nie raz wykazali, że zależy im na dobru zarówno pisma, jak i forum - na takiej podstawie można sądzić, iż moderatorska robota będzie wykonywana rzetelnie i z poszanowaniem regulaminu.

Znajomość języka polskiego nie jest wyznacznikiem obiektywności.

Cytat: (Magiczny) Wydaje mi się i to moja sugestia że ilość moderatorów (jeśli tylko potrzeba) powinna zostać zwiększona a koledzy i koleżanki redaktorzy powinni zostać pozbawieni praw karania.

Też uważam, że moderatorów powinno być więcej. Jednak póki co nie ma i musimy zadowolić się możliwościami redaktorów. Myślę, że gdy dorobimy się większej ilości sprawnie działających modów będzie można ewentualnie o tym pomyśleć. Magiczny, wszyscy redaktorzy mają jasną informację: ostrzegacie, gdy nie ma w pobliżu nikogo zielonego ani pomarańczowego. Jeżeli jest admin albo mod, to należy dać mu znać, że znalazło się coś, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Sama jako redaktor działałam w obrębie moderowania. Jeżeli miałam najmniejszą wątpliwość w jaki sposób rozwiązać sytuacje, wysyłałam PW do któregoś z adminów lub modów. Nie uważam, abym nadużyła, jako redaktor, praw moderatorskich.

Ze swojej strony mogę Cię zapewnić, że jeżeli kiedykolwiek zdarzy się, by redaktor przekroczył swoje uprawnienia, wówczas konsekwencje będą wyciągnięte z całą stanowczością.


Cieszę się, że poruszyłeś na forum rzecz, która Cię ciekawi. Cieszę się, że dbasz o ogólne dobro użytkowników, szkoda tylko, że nie zawsze dostrzegasz robotę kolorowych Wink

Cytat: (Zguba) W sumie, jestem skłonny się zgodzić z Magicznym w tym punkcie. Może nie tyle zwiększeniem ilości modów, bo to zalezy czy się jakiś "narybek" trafi, ale żeby Redaktorzy nie mogli karać. Zawsze mogą zgłaszać do kary, odpowiednie opcje raportowania są

Owszem, Zgubo, jednak czasami trzeba zareagować natychmiast. W związku z tym:
Cytat: (Magiczny) Także edycja postów na całym forum to sprawa niezwykle dziwna ale ufam że w choć minimalnym stopniu potrzebna i słuszna
przy obecnej sytuacji, gdy redaktorzy korzystają z narzędzi moderatorskich, edycja postów jest rzeczą konieczną.

Moim zdaniem najlepiej całą sprawę ujęła Piramida:
Cytat: (Piramida88) Ja uważam, że Redaktor ma uprawnienia Moderatora ze względu na to, że jest członkiem Ekipy.
Różnica jest w tym taka, że oprócz możliwości nadania upomnienia za pośrednictwem ostrzeń(i ogólnego pilnowania porządku) zajmuje się również Magazynem Literackim Via Appia.
Nie widzę tutaj nic dziwnego, po prostu Redaktor ma możliwość, a Moderator obowiązek, z kolei użytkownik raportowania.

Cytat: (Malbert) Zgadzam się z Magicznym, Redaktorzy powinni pozostać Redaktorami, jak to miało miejsce z Krytykami jakiś rok temu.

Krytycy, z tego co pamiętam, również mieli uprawnienia moderatorskie (co w zasadzie nie ma większego znaczenia w całej dyskusji)

Cytat: (Magiczny) Chcę by pewne problemy były poruszane na forum i przez jego uczestników a nie tylko na pw w którym mogę zostać spławiony w sekundę.

Świetnie! Bardzo mnie cieszy, że użytkownicy chcą z nami rozmawiać.

Cytat:(Magiczny) W takim razie po co moderatorzy?

Moderatorzy mają obowiązek pilnowania przestrzegania regulaminu i karania tych, którzy przeciwko regulaminowi występują.

Cytat:(Magiczny) I znów czy staż przesądza o przydatności i obiektywizmie?

Na pewno nie, ale pozwala na poznanie zachowań danego użytkownika i określenie stopnia zaufania, jakim można go obdarzyć.

Cytat:(księżniczka) Nawiasem mówiąc, wtedy odpadłby problem z przyjmowaniem dobrze piszących, a niekoniecznie niekonfliktowych Wink. Moim zdaniem Big Grin

Z jednej strony masz rację, z drugiej nie mogę się z Tobą zgodzić. Miałam okazję przez chwilę współpracować na polu VA z konfliktową userką i wiesz co? Nigdy więcej. My mamy współpracować, a nie piętrzyć przed sobą problemy czy kłócić się o bzdury. A dotego to się sprowadzi, gdy w szeregach redaktorów pojawią się ludzie "niepewni". Poza tym, że ciężko pracuje się w niemiłej atmosferze, cały magazyn mógłby ucierpieć na złośliwości "konfliktowca". A tego nie chcemy. Więc jeżeli ktoś nie dostanie koloru, ergo uprawnień moderatorskich, nadal może z nami współpracować i jego teksty mogą na równi pojawić się w magazynie.

Cytat: (księżniczka) Nikt nie twierdzi, że redaktorzy nie są godni zaufania, ani że wystawili kiedyś niesłuszne ostrzeżenie. To zwykła rozmowa o funkcjonowaniu forum, padły pytania, zainteresowani userzy czekają na sensowną odpowiedź, a przecież nikt nie stoi tu z nożem i nie zmusza do wprowadzania jakichś zmian, ten temat to nie jest żaden zamach Big Grin Stwierdzenie "zmian nie planujemy" nie zamyka tematu, bo nie odpowiada na zadane pytania.

Cieszę się, że nie ma takich twierdzeń, cieszę się, że chcecie rozmawiać. Mam nadzieję, że w jakiś sposób udało mi się odpowiedzieć na część podniesionych kwestii. Owszem, takie twierdzenie nie zamyka tematu. Dlatego bardzo bym chciała, aby wypowiedziało się w nim więcej użytkowników, niż tylko Wasza piątka czy szóstka.

Cytat:(Magiczny) To że kilka osób widzi w tym systemie błąd i to że chciały przedyskutować jego zmiany a administracja rzuca jakimiś mniej lub bardziej naiwnymi argumentami które co jedynie mogą śmieszyć oznacza to że ludność forum nie powinna się wcale odzywać.

Magiczny, jestem jak najbardziej otwarta na dialog, wysłuchałam już Twoją opinię i kilku innych osób, chciałabym też poznać stanowisko szerszego grona użytkowników.

Chciałabym również, abyś dokładnie sprecyzował problem. Bo póki co zadałeś pytanie:
Dlaczego redaktorzy mają uprawnienia moderatorów?
na które w całym swoim wywodzie odpowiedziałam
oraz:
Po co są moderatorzy?

co również wyjaśniłam.

Proszę sprecyzuj problem.

Wszystkich, bez wyjątku, biorących udział w dyskusji proszę o wstrzymywanie nerwów na wodzy, nie jesteśmy tutaj po to, by się wzajemnie obrażać czy wbijać sobie szpilki, tylko by zdefiniować problem, choć na pierwszy rzut oka go nie dostrzegam Dodgy



Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Restrukturyzacja praw. - przez Magiczny - 18-02-2013, 13:31
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Zguba - 18-02-2013, 13:42
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Hanzo - 18-02-2013, 15:24
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Piramida88 - 18-02-2013, 16:00
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Magiczny - 18-02-2013, 16:09
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Malbert - 18-02-2013, 16:10
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Piramida88 - 18-02-2013, 16:15
RE: Restrukturyzacja praw. - przez haniel - 18-02-2013, 16:33
RE: Restrukturyzacja praw. - przez FantaSmaGoria - 18-02-2013, 16:46
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Magiczny - 18-02-2013, 16:48
RE: Restrukturyzacja praw. - przez gorzkiblotnica - 18-02-2013, 21:23
RE: Restrukturyzacja praw. - przez FantaSmaGoria - 18-02-2013, 21:30
RE: Restrukturyzacja praw. - przez księżniczka - 18-02-2013, 23:00
RE: Restrukturyzacja praw. - przez gorzkiblotnica - 19-02-2013, 09:01
RE: Restrukturyzacja praw. - przez RootsRat - 19-02-2013, 09:18
RE: Restrukturyzacja praw. - przez księżniczka - 19-02-2013, 10:15
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Zguba - 19-02-2013, 10:58
RE: Restrukturyzacja praw. - przez gorzkiblotnica - 19-02-2013, 11:04
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Piramida88 - 19-02-2013, 11:14
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Magiczny - 19-02-2013, 11:25
RE: Restrukturyzacja praw. - przez haniel - 19-02-2013, 11:30
RE: Restrukturyzacja praw. - przez księżniczka - 19-02-2013, 11:37
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Zguba - 19-02-2013, 11:43
RE: Restrukturyzacja praw. - przez gorzkiblotnica - 19-02-2013, 12:10
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Magiczny - 19-02-2013, 12:20
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Piramida88 - 19-02-2013, 13:23
RE: Restrukturyzacja praw. - przez RootsRat - 19-02-2013, 13:29
RE: Restrukturyzacja praw. - przez gorzkiblotnica - 19-02-2013, 13:37
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Magiczny - 19-02-2013, 13:41
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Piramida88 - 19-02-2013, 13:48
RE: Restrukturyzacja praw. - przez kapadocja - 19-02-2013, 14:11
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Magiczny - 19-02-2013, 14:29
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Pani Pepe - 19-02-2013, 15:26
RE: Restrukturyzacja praw. - przez kapadocja - 19-02-2013, 16:29
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Hanzo - 19-02-2013, 16:29
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Szaden - 19-02-2013, 19:31
RE: Restrukturyzacja praw. - przez Danek - 19-02-2013, 20:02
RE: Restrukturyzacja praw. - przez sithisdagoth - 22-02-2013, 00:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości