Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kicz?
#1
Kraj wszędobylskiego kiczu??

Nie mogę, po prostu nie mogę oglądać telewizji, pstrykam pilotem to w prawo to w lewo ale natrafiam na same kinematograficzne porażki, czy Oni, mam na myśli tych co układają te programy itp. mają nas za kompletnych idiotów? Chyba tak i jak pokazuje życie mają racje, to smutne. Kicz, kicz, kicz!! Wszędzie ten kicz dla niemyślącego społeczeństwa, zasiądź przed telewizornią puść mózgo-odsysacza i nie myśl, pod żadnym pozorem nie skłaniają swoich organów kierujących życiem do myślenia, większość się na to łapie, niestety. Ktoś musi mieć niezły ubaw, ludzie sterujący tym mają coraz łatwiej, społeczeństwo jest coraz głupsze wiec coraz niższym nakładem formy i środków zbijają większe pieniądze.

Przykładem takich programów są marne talk-show z „gwiazdami” (oj koń by się uśmiał), bardziej z ludźmi którzy się mają za gwiazdy. Abstrahując na chwilę od talk-show zastanawiam się kto to w ogóle jest ta gwiazda? Od kiedy ktoś staje się gwiazdą? Dlaczego wzorce i ideały części społeczeństwa są związane z tymi gwiazdami, popularnością i całą tą otoczką. Nie sądzicie ze to głupie i nielogiczne? Wracając do tematu, zasiadasz, oglądasz, interesuję Cię życie takich gwiazd, podchodzisz do tego emocjonalnie: „wiesz, ja to bym chciała żeby wygrała pani X”, „głupoty opowiadasz, ona jest beznadziejna”, no ludzie kochani….. Łatwo się manipuluje szarym i ciemnym narodem który w Tele-pudle odnajduje swoje marzenia(które wcześniej zostały Ci narzucone a pewnie nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy). Tak jest, chciałbyś być taki jak oni ale oglądanie też nie jest złe. Wstyd mi czasem, nawet za własną rodzinę bo niestety najłatwiej i najbliżej właśnie tu mogę obserwować zachowania totalnego odmóżdżenia.

Gasząc kolejnego peta w ciemnym i śmierdzącym od fajek pokoju idę dalej swoim tokiem myślenia chociaż nie wiem czy ma to najmniejszy sens, może tylko mi nie podoba się kiczowaty naród. Kolejny przykład: hit disco-polo o pewniej pani która tańczyła dla kogoś tam i legenda głosi że strasznie ją uwielbiali, zdobył niesamowitą popularność a co za tym idzie grupa która go wylansowała też wiele zyskała. Ale czy ktoś zastanawiał się nad sensem słów padających w tym „utworze” nad ich głębią czy jakością. Przykład ten pokazuje z jaką łatwością można żerować na głupocie i najniższych powtarzam najniższych ludzkich instynktach. Banalny tekst, banalna i prosta muzyka i zabawa trwa. A głupota się szerzy szybciej niż koryto rzeki podczas ulewy. Ale pewnie, dajmy zlasować swoje mózgi to będziemy jeszcze łatwiej sterowalni, płakać mi się chce.

Zatracenie fundamentalnych wartości jest chyba w tym wszystkim najgorsze. Brak jakiegokolwiek obycia w kulturze, zerowa znajomość literatury czy sztuki wydaje się być na porządku dziennym. Dla ludzi dzisiejszych współczesny Iluminata to ktoś kto ma forse nie mądrość i wolę samodoskonalenia (może zbyt ostre to porównanie ?) A to w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju kiczu który jest wszędzie…. Powstań Narodzie, przetrzyj ślepia swoje, odrzuć konformizm i inne marne ideologie, okaż swoje zdanie, kulturę i oczytanie i nie błądź więcej jak ślepy pies żebrząc o kochanie… Myśl!!!

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kicz? - przez yes22 - 27-01-2013, 23:39
RE: Kicz? - przez Lynch Mob - 27-01-2013, 23:49
RE: Kicz? - przez yes22 - 28-01-2013, 00:07
RE: Kicz? - przez Lynch Mob - 28-01-2013, 00:52
RE: Kicz? - przez erazmus - 28-01-2013, 00:29
RE: Kicz? - przez erazmus - 28-01-2013, 01:00
RE: Kicz? - przez Lynch Mob - 28-01-2013, 01:10
RE: Kicz? - przez erazmus - 28-01-2013, 01:23
RE: Kicz? - przez yes22 - 28-01-2013, 01:26
RE: Kicz? - przez erazmus - 28-01-2013, 01:41
RE: Kicz? - przez Rafał Growiec - 28-01-2013, 19:57
RE: Kicz? - przez vysogot - 28-01-2013, 20:31
RE: Kicz? - przez erazmus - 28-01-2013, 20:50
RE: Kicz? - przez Malbert - 29-01-2013, 15:49
RE: Kicz? - przez vysogot - 29-01-2013, 17:25
RE: Kicz? - przez Achelon - 31-01-2013, 22:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości