Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ludzie wiatru cz. 1 i 2
#2
~cześć Smile

Jeśli pozwolisz to troszkę "poczepiam" się Twojego tekstu.

Cytat:Nie zwracał uwagi na przyrode, śpiew ptaków, szum liści w pobliskim lesie na szczycie wzgórza, a nawet przekleństwa pracującego na polu chłopa.

Słyszał szum liści z pobliskiego lasu który był na szczycie jak i chłopa na polu które zazwyczaj tworzy się na terenach w miarę płaskich.

Cytat:- Hej ty! –

Do zapisu dialogów stosujemy półpauzę − lub pauzę —.

Cytat:- No dobra juz dobra, nie mam czasu na twoje wyznania.

brak kroki w słowie "już'" czy to aby nie znak że tekst ciepły i bez odpowiedniej korekty? Tongue

Cytat:-To zalezy-

Zarówno tutaj jak i w kolejnych wypowiedziach pozjadałeś "spacje"

Cytat:- Było to dawno, kiedy ludzie jeszcze nie wiedzieli czym jest cywilizacja. W pewnej jaskini położonej wysoko w górach żył starzec- ot zwykly samotnik, który kiedyś odłączyl sie od reszty współplemieńców.

błędy błędy błędy a do tego jeszcze zapis... po "starzec" wtrąciłeś narratora a wydaje mi się że kwestia ta mogła paść z ust postaci.

Cytat:Wyglądał na kogoś, kto już dawno powinien zakończyć swój ziemski żywot. Długie siwe włosy opadały mu bezładnie na ramiona i plecy, a broda sięgała juz niemal do pasa. Długie czarne łachmany w których zwykł chodzić ciagnęły sie za nim po ziemi, zacierając ślady stóp.

łachmany musiały być ciężkie i naprawdę długie by zatrzeć ślady. Dodatkowo mamy potworzenie i znów literówki-braki polskich znaków.

Ps. Nie podoba mi się przejście z dialogu do czystej opowieści. Mogłeś nawiązać że "mówi" a następnie w nowym akapicie dać całą historyjkę.

Cytat:- Dokąd zmierzacie?! – krzyknął z oddali nadal idąc przed siebie.
Męzczyźni lekko zbici z tropu nie stracili animuszu:
- Idziemy w słusznej sprawie i lepiej, żebys wracał tam skąd przyszedłeś starcze. Nic ci do nas – odkrzyknął jeden z nich.

Ciężko by drwal pamiętał dialogi z "bardzo bardzo dawno temu" a do tego nie znał szczegółów

Pogrubienie to znów literówki braki etc.

Nie wypisuje więcej bo wystarczy wrzucić tekst do Worda czy innego programu by poprawić szkolne błędy. Innych błędów już nie będę szukał bo i tak nie zadałeś sobie dostatecznie dużo trudu by wyłapać te podstawowe.

Sama fabuła prawie dobra a jednak zła. Wydaje mi się że miałeś dobry pomysł jednak wykonanie jak i ogólne przemyślenie całości już nie poszło tak dobrze. Może coś się poprawi w częściach kolejnych może nie czas zapewne pokaże. Obecnie mogę dać 2 gwiazdki z 5.


Pozdrawiam
Patryk.

Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ludzie wiatru cz. 1 i 2 - przez Khorinis - 26-01-2013, 18:49
RE: Ludzie wiatru cz. 1 - przez Magiczny - 26-01-2013, 19:15
RE: Ludzie wiatru cz. 1 - przez Khorinis - 26-01-2013, 20:12
RE: Ludzie wiatru cz. 1 - przez Lexis - 26-01-2013, 20:44
RE: Ludzie wiatru cz. 1 - przez Khorinis - 26-01-2013, 21:17
RE: Ludzie wiatru cz. 1 - przez sielakos - 21-04-2013, 11:26
RE: Ludzie wiatru cz. 1 - przez Khorinis - 05-08-2013, 21:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości