Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w niedoczasie
#8
OK Smile już dwie osoby nie widzą treści i pomylone rzeczy, więc niechętnie, ale napiszę o znaczeniu wiersza i wyjaśnie zaznaczone fragmenty.

tytuł: w niedoczasie - żyjemy w czasach szybkich, wszystko wyliczone, bla bla bla...

powoli
wolno
bardzo łagodnie


wiadomo, jak stary policyjny dowcip: "Piszę wolno, bo wiem, że czytasz wolno". W sensie - nie leć przez wiersz jak pędziwiatr bo nie ma to sensu.

stalówka popuszcza atrament
wrzyna się w papier ostrze


zobrazowanie procesu pisania na papierze, podkreślenie spraw, na które najczęściej w zabieganiu nie zwraca się uwagi. no i teraz to co najważniejsze...

grot strzały nie tędy - nie jesteśmy w czasie wojny, możemy być spokojni, jak w ogródku u babuni. strzały lecą gdzie indziej. leci tusz - to tusz leci, a nie strzała. tusz tusz - bardzo blisko. tusz tutaj kołysze - tu metafora, że możemy sobie spokojnie pisać, czytać do snu. bez formy zasycha pośpiechu - czyli, że nie zasycha w pośpiechu, tusz też ma czas, nikt się nie spieszy, jest pokój, absolutny.

i płomień świecy prędki
spokojnie
gdy prędkie patrzy oko


moja babcia powtarza, że teraz przez te komórki to wszyscy biegają jak z pęcherzem. czyja tak nie mówi? ale da się żyć we własnym rytmie i zachować spokój, powolność. i płomień świecy prędki gdy prędkie patrzy oko - to nie wina czasów, żeśmy zabiegani. spokojnie ma zatrzymać czytelnika, ale też spokojnie gdy prędkie patrzy oko - wyhamuj, nie musisz się spieszyć, zauważ co robi z tobą ciało.

nie wsadzałem tu paranoidalnych znaczeń do których jestem zdolny Big Grin wszystko prościutto.

Cytat:Tak, niby "NIE TĘDY leci tusz", tak?
właśnie o to chodzi w tym wierszu. Lecisz przez niego, zamiast przeczytać: grot strzały nie tędy i się zatrzymać. czytać na kilka sposobów jak haiku. SPO KO JNIE Big Grin

serdecznie pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
w niedoczasie - przez vysogot - 26-12-2012, 21:17
RE: w niedoczasie - przez starysta - 26-12-2012, 21:43
RE: w niedoczasie - przez vysogot - 26-12-2012, 21:45
RE: w niedoczasie - przez starysta - 26-12-2012, 21:49
RE: w niedoczasie - przez vysogot - 27-12-2012, 01:04
RE: w niedoczasie - przez Piramida88 - 27-12-2012, 09:24
RE: w niedoczasie - przez miriad - 27-12-2012, 13:09
RE: w niedoczasie - przez vysogot - 27-12-2012, 13:23
RE: w niedoczasie - przez starysta - 27-12-2012, 17:57
RE: w niedoczasie - przez miriad - 27-12-2012, 19:54
RE: w niedoczasie - przez vysogot - 27-12-2012, 20:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości