Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka fragmentów od Meratula :)
#5
Pierwsza sprawa. Zobacz, ile masz literówek, w pierwszym fragmencie jest ich tak dużo, że nie będę ich wypisywał po kolei. Wklej w Worda i przepatrz czerwone podkreślenie. Jeśli to rzeczywiście fragmenty całej powieści, to na miejscu wydawcy odrzuciłby mnie sam fakt tylu literówek i nie czytałbym dalej. Bo niechlujstwo w pisaniu to zła rzecz, weź to sobie do serca, drogi autorze.

Cytat:Czasy kiedy sztandary Demos wspanialej stolicy kołysały się na szczytach potężnych twierdz a rodzaj ludzki wypełniał najdalsze zakątki Imperium, minęły.
Wtrącenie, obejmij przecinkami z obu stron.

Cytat:To co kiedyś bylo tętnem świata jaki znaliśmy przestało istnieć niemal w calosci..
Dla mnie to dziwne sformułowanie. Tętniącym sercem świata?

Cytat:Podczas trzeciej wielkiej wojny z wampiramiprzecinek w trakcie oblężenia Tressarprzecinek za sprawą boskiej mocy i poświęceniu własnego życia Adelbert von Britz skierowal miecz ku ostatniemu promieniowi słońcaprzecinek widocznemu przez gęste chmuryprzecinek poprzedzajace armie potępionych, siłą woli otwarł niebo na mileprzecinek a swiatlość dziesiątkowała wrogówprzecinek zostawiając po nich tylko pył,bohater zaś zamieniając sie w posągprzecinek zastygł z mieczem skierowanym ku spaczonym ziemiom i pieścią zaciśniętą w górze ku chwale Tressar...
Metrowe zdanie. Radzę, podzielić na kilka krótszych zdań. Zaznaczyłem Ci, gdzie moim zdaniem powinny znaleźć się przecinki.

Cytat:Dusze krążą nieustannieprzecinek tworząc majestatyczneprzecinek blado zielone spirale wokół Pana nieumarłych.
Brakuje dwóch przecinków.

Poczytaj o interpunkcji.
Poprawiaj błędy, które podkreśla Ci edytor.
Bez tego ani rusz.
Dla mnie 1/5. Musisz popracować i zważaj, by dopracowywać opowiadania przed opublikowaniem gdziekolwiek.

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kilka fragmentów od Meratula :) - przez Meratul - 30-11-2012, 18:43
RE: Kilka fragmentów od Meratula :) - przez miriad - 30-11-2012, 20:36
RE: Kilka fragmentów od Meratula :) - przez Meratul - 30-11-2012, 20:59
RE: Kilka fragmentów od Meratula :) - przez Hanzo - 22-01-2013, 21:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości