Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Awaria
#5
Cytat:Zegar wskazywał północ, po obu stronach szerokiej i wygodnej szosy drzewa połączyły się w czarną ścianę. Nie zauważyłem innych samochodów więc włączyłem światła drogowe. Pozwoliło to widzieć znacznie dalej samą szosę, las pozostawał nieprzenikniony.
Powtórzenie to raz. A po drugie dałbym przed "las" słówko "lecz" ( ewentualnie "ale") - wtedy, mając podkreślone to o co ci chodzi, mógłbyś usunąć "samą" - które to słówko nie pasuje mi tutaj zupełnie.

Cytat:Mimo niewielkiej liczby zakrętów nie wcisnąłem pedału gazu ani o centymetr głębiej.
Zadumałem się nad swoim autem, a potem nad autem sąsiada. Centymetr to już jest sporo szybciej, jeśli auto ma dość "delikatne pedały". Pewnie zależy sporo od marki, ale bardziej pasowałoby mi jakieś inne określenie.

Moment, gdy zgasły mu światła. Żeby było realniej - jak już stoi dodałbym coś w stylu, że zajrzał do schowka w poszukiwaniu zapasowych żarówek, coby chociaż spróbować naprawić, a tam lipa, nima. Jedno krótkie zdanie by wystarczyło, bo wydaje mi się, że w takim wypadku od razu próbowałby coś działać - skoro akumulator OK, to myśli pobiegłyby w kierunku żarówek. W końcu ciemny las, człowiek chce się wydostać stamtąd czym prędzej. Big Grin

To opowiadanie jest bardziej enigmatyczne niż to o basenie i dlatego podoba mi się bardziej. Miałem Ci napisać byś doopisał oczy, lecz zmieniłem zdanie - nie rób tego. W tak tajemniczym tekście lepiej zostawić jak jest, by czytelnik sam sobie dowyobrażał szczegóły - każden się boi czego innego.

Rzekłbym tak - kojarzy mi się ogólnie ze starą szkołą horroru. Tu już nie mam skojarzeń do B-klasowego kina, lecz nasuwają mi się na myśl nienazwane stwory jak od Lovecrafta.

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Awaria - przez Hillwalker - 25-11-2012, 11:08
RE: Awaria - przez miriad - 25-11-2012, 12:44
RE: Awaria - przez Lisek - 25-11-2012, 15:09
RE: Awaria - przez Hillwalker - 25-11-2012, 19:52
RE: Awaria - przez Hanzo - 25-11-2012, 20:38
RE: Awaria - przez miriad - 25-11-2012, 20:41
RE: Awaria - przez Aalek - 25-11-2012, 22:59
RE: Awaria - przez Yarpen Zirgin - 26-11-2012, 14:19
RE: Awaria - przez Hillwalker - 29-11-2012, 18:04
RE: Awaria - przez Hillwalker - 03-01-2013, 20:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości