Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie - potępieni
#10
Jeżeli tekst jest słabo napisany i chaotycznie, to nie oczekuj, że do kogoś będzie docierać jego przesłanie. Jest wręcz odwrotnie. Czytelnik najpierw zwróci uwagę na kwestię warsztatową i nieprzemyślany sposób wyłożenia tekstu. Przedstawienie myśli przekłada się na to jak tekst jest odbierany. Jeśli w opowiadaniu panuje niechlujstwo, to jest możliwość, że zniechęcisz do czytania większość osób. Dlatego istotnym jest by tekst był merytoryczny, poprawny stylistycznie, interpunkcyjnie, jak i w każdym innym względzie. Czyli po prostu pisany poprawną polszczyzną.
Już nie mówię o doborze narracji, bo i ta powinna być dobrana w zależności od tematyki jaką poruszamy i jakie odczucia chcemy wywołać. Liczy się efektywność i systematyczność.
Nie ma sensu wklejać pracy, która nie jest przemyślenia, a jest jednym zbiorem nieścisłości. Można sięgnąć do rożnych źródeł, czyli książek, czasopism, internetu, w których opisane są wszelkie niezbędne zasady do tworzenia dobrej prozy i poezji, jeśli ta również Cię interesuje.
Myślę, że chciałbyś, aby Twoje teksty trafiały do innych i uzyskiwały dobre opinie, jak i oceny w systemie gwiazdkowym, co nie jest dziełem przypadku, a pracą zgranego zespołu VA. Tak też się stanie, jeśli weźmiesz sobie do serca rady, jakich się Tobie udziela.
Z mojej strony opinia jest taka: tego typu forma jaką zaprezentowałeś powyżej nie jest dobrym pomysłem. Nie dość, że sprawia wrażenie bardzo nieskładnej poezji, to gubi gdzieś po drodze przesłanie. Zwyczajnie zniechęca do dalszej lektury.
Poza tym "rymy częstochowskie" w nowoczesnej literaturze bardzo rzadko są tolerowane. Raczej przez wąską grupę ludzi( czyt: nastolatki, młodzież). W tej chwili dominują inne zabiegi literackie, aby zwrócić uwagę na "możliwość słowa".
Do mnie tekst nie dociera. Jest zbyt pompatyczny i napompowany(miejscami) Silisz się na ekspresje, której nie ma.
Jeśli mam oceniać podług prozy, to stwierdzam, że jest mocno pokaleczona i należy jej się rehabilitacja.
Postaraj się proszę sięgnąć do źródeł i poradników jak pisać - tak ogólnie. Tutaj na Via Appi mamy swoje poradniki. Jak pisać dialogi, tworzyć zdania i tak dalej. Skup się na doskonaleniu swoich umiejętności i nadrób to, czego zabrakło w tym opowiadaniu/prozie"poetyckiej"
Pozdrawiam i dwa z pięciu zostawiam.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nie - potępieni - przez DemR - 19-11-2012, 16:55
RE: Nie - potępieni - przez starysta - 19-11-2012, 17:17
RE: Nie - potępieni - przez DemR - 19-11-2012, 19:08
RE: Nie - potępieni - przez baranek - 19-11-2012, 19:17
RE: Nie - potępieni - przez DemR - 19-11-2012, 19:26
RE: Nie - potępieni - przez baranek - 19-11-2012, 19:37
RE: Nie - potępieni - przez Hillwalker - 19-11-2012, 21:02
RE: Nie - potępieni - przez DemR - 19-11-2012, 21:39
RE: Nie - potępieni - przez miriad - 20-11-2012, 17:25
RE: Nie - potępieni - przez Piramida88 - 22-11-2012, 20:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości