Błędy po zmianach
#1
Tutaj prosimy o zgłaszanie wszelkich błędów, które zauważycie na forum.

Jesteśmy obecnie w trakcie prac nad serwisem Inkaustus, część z tych zmian zachodzi w tle (silnik forum, skrypty, itp.), a część będzie widoczna dla wszystkich użytkowników.

Jeśli zauważycie, że coś nie działa tak jak powinno, prosimy o napisanie w tym wątku. Dzięki temu będziemy mogli wyłapać i pozbyć się ewentualnych błędów.

Opiszcie problem jak najdokładniej i podajcie nazwę i nr wersji przeglądarki, której używacie.

Dzięki!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#2
Przy próbie oznaczenia działu jako "przeczytany" wyświetla się:
Niepoprawny kod autoryzacji. Czy na pewno próbujesz uruchomić tę funkcję w poprawny sposób? Spróbuj ponownie.
Windows XP Profesional Service Pack 3 IE 8 wersja: 8.0.6001.18002
To samo Firefox 3.5.1
I jeszcze: pod spodem wyświetla się menu:
Kontakt | Inkaustus - Forum Literackie | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Kliknięcie na Inkaustus-... zwraca 404 not found
Odpowiedz
#3
Serdeczne dzięki, Pułkowniku! Wink

Nasz Tech-Man zbada tę sprawę.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
Dodam od siebie:

Na górze strony (każdej) wyświetla się:

Cytat:Hello World!
This is a sample MyBB Plugin (which can be disabled!) that displays this message on all pages.



Zniknęły rangi użytkowników.


You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#5
Jak chciałam skomentować tekst Kubutka w witrynce Gildii, to mi wyskoczyło, że nie mam uprawnień do oglądania tej strony... to jakiś błąd, czy faktycznie nie wolno komentować tych tekstów?
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#6
W witrynce gildii jest wyłączone komentowanie bo to taki rodzaj czytelni, czyli objaw był normalny. Smile
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#7
Może coś źle robię.
Zalogowałem się, wszedlem na stronę konkursu marynistycznego.
Chcialem przeczytac laureatów, kliknałem SZUKAJ na górze strony.
Napisalo, że jestem niezalogowany.
Zalogowałem się, napisalo że jestem zalogowany, znalazłem sie na stronie głownej.
Kliknałem SZUKAJ... powtórzyło sie.
I tak da capo.

1. czy nie mam uprawnień do wyszukiwarki?
2. jak znaleźc i przeczytac teksty nagrodzone?
I jeszcze: jak klikam "oznacz jako przeczytane", to otrzymuje komunikat: NIE MOŻNA ODNALEŹĆ STRONY.
I nie oznacza jako przeczytane.
W tej chwili uzywam ostatniej wersji IE.
Odpowiedz
#8
U mnie wszystko działa normalnie - oznaczanie działów jako przeczytane oraz wyszukiwarka.
Spróbuj w innej przeglądarce robić to samo i daj znać czy problemy dalej się pojawiają.

Co do tekstów nagrodzonych, będzie można je przeczytać w najnowszym numerze magazynu Via Appia, który wychodzi w połowie września Smile
Odpowiedz
#9
Colonel, tylko z wyszukiwarką masz takie problemy?

Upewnij się, że ciasteczka masz uruchomione.
Odpowiedz
#10
Mam uruchomione.
Na żadnym forum nie mam kłopotów.
Tutaj w Firefoxie dostaje komunikat na oznaczenie jako przeczytane "niepoprawny kod autoryzacji" a w IE:
Cytat:Oops! This link appears to be broken.

Suggestions:
•Go to www.­via-­appia.­pl
•Search http://www.via-appia.pl for misc

•Search on Google:
I dotyczy to trzech różnych komputerów!
Odpowiedz
#11
Zgłaszam błąd w tekście regulaminu. Napisano:
Cytat:Krytyk, Moderator – członek Ekipy Forum, osoba mają dostęp do narzędzi moderatorskich.
Chyba zamiast "mają" powinno być "mająca".

A co dotyczy interfejsu, to na razie najbardziej podobne do błędu jest takie zjawisko, że przy pisaniu postu po włączeniu podglądu banalny emotikon uśmiechu w wielu sytuacjach samoistnie przekształca się, nabywając zbędnego dwukropka, czyli:
 ::) 
Korzystam z przeglądarki Google Chrome.
Odpowiedz
#12
(29-11-2018, 21:41)D.M. napisał(a): Zgłaszam błąd w tekście regulaminu. Napisano:
Cytat:Krytyk, Moderator – członek Ekipy Forum, osoba mają dostęp do narzędzi moderatorskich.
Chyba zamiast "mają" powinno być "mająca".

A co dotyczy interfejsu, to na razie najbardziej podobne do błędu jest takie zjawisko, że przy pisaniu postu po włączeniu podglądu banalny emotikon uśmiechu w wielu sytuacjach samoistnie przekształca się, nabywając zbędnego dwukropka, czyli:
 :Smile 
Korzystam z przeglądarki Google Chrome.
Jesteś chyba jedną z niewielu osób, która tak sumiennie zapoznała się z regulaminem Smile
Dzięki za wyłapanie błędu - już poprawiony.
Co do emotek - to już tak od dawna wygląda i ja już to traktuje jako standard.
Choć może administratorzy coś by umieli w tej kwestii zaradzić.
Odpowiedz
#13
Dzięki za szybkie poprawienie błędu. Smile
Odpowiedz
#14
I jeszcze pewien błąd, chociaż wygodny dla użytkowników. W regulaminie napisano, że użytkownik, który ma mniej niż 100 postów, może edytować swoje posty tylko w ciągu 24 godzin po ich opublikowaniu. A mnie się udało wprowadzić niektóre drobne zmiany do tekstu pierwszego odcinka mojej powieści, kiedy już przeszło ponad 24 godziny po opublikowaniu tego odcinka (choć na razie mam znacznie mniej od 100 postów).

Chociaż, ściśle mówiąc, to nie błąd, bo można tak interpretować, że w tym przepisie chodzi nie o techniczną możliwość, a o prawo. W takim razie złamałem ten przepis i chyba muszę uzyskać ostrzeżenie. :-?
Odpowiedz
#15
Podejrzewam, że taki limit był przy którejś wcześniejszej wersji oprogramowania forum. Musiało być to jednak bardzo dawno.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości