Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bez skazy
#1
czujesz to świeże jutro  ?
uśmiechnięte
pachnące
dotyka twego  serca
i śmieje się
słońcem
gładzi policzek porankiem
wieczorem
wycisza się w tobie muzyką 
spokojem
jutro będzie inne
figlarne
cieplutkie
jak maj wytęsknione
jak miłość szalone
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#2
(24-02-2021, 15:06)Cudak napisał(a): Piękna pochwała zwykłości. Smile

Tak... " Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów" .... pokrzepiająca myśl Blush
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Prawdziwie wiosenny, viosenna.
Odpowiedz
#4
Ładne. Tylko może lepiej połączyć z sobą wszystkie te jednowyrazowe wersy?
Odpowiedz
#5
(25-04-2021, 22:53)Kotkovsky napisał(a): Ładne. Tylko może lepiej połączyć z sobą wszystkie te jednowyrazowe wersy?

Pokaż mi jak to widzisz ? Smile
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#6
Czujesz to świeże jutro?
Uśmiechnięte, pachnące -
dotyka twego serca,
śmieje się słońcem,
gładzi policzek porankiem.
Wieczorem wycisza się w tobie
muzyką, spokojem.

Jutro będzie inne:
figlarne, cieplutkie,
jak maj wytęsknione -
jak miłość szalone.

Mniej więcej tak. Jak widzisz  zmieniłbym nie tylko to, o czym wspomniałem. Smile
Odpowiedz
#7
(15-05-2021, 22:52)Kotkovsky napisał(a): Czujesz to świeże jutro?
Uśmiechnięte, pachnące -
dotyka twego serca,
śmieje się słońcem,
gładzi policzek porankiem.
Wieczorem wycisza się w tobie
muzyką, spokojem.

Jutro będzie inne:
figlarne, cieplutkie,
jak maj wytęsknione -
jak miłość szalone.

Mniej więcej tak. Jak widzisz  zmieniłbym nie tylko to, o czym wspomniałem. Smile
Tak, ale wtedy to byłby już nie mój wiersz, ale Twój Smile
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#8
Rozumiem - ale przecież zawsze możesz przełożyć to jakoś na własny język. Nawet w kwestii wersyfikacji, czyż nie? Smile
Odpowiedz
#9
(19-12-2021, 15:25)Kotkovsky napisał(a): Rozumiem - ale przecież zawsze możesz przełożyć to jakoś na własny język. Nawet w kwestii wersyfikacji, czyż nie? Smile

Orginał bardziej mnie kręci... ja wiem, odbiorca (czytelnik) rzecz ważna... ale zdanie i odczucia autora chyba też Smile
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#10
Prawda, ważne jedno i drugie>
Odpowiedz
#11
(23-12-2021, 18:59)Kotkovsky napisał(a): Prawda, ważne jedno i drugie>
Masz rację, twoje ułożenie wersów jest lepsze, buziaki.
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#12
Dzięki. Smile
Odpowiedz
#13
Raczej ze skazą vide "cieplutkie" Po co to zdrobnienie?
Ogólnie tekst jak tekst ... Nie czuję świeżego jutra ... W ogóle nic nie czuję po przeczytaniu.
Natomiast przeredagowana wersja Kotkovskyiego ( pomijając to "ciplutko") wygląda lepiej
i mimo że to ten sam tekst odbiór jest inny ... coś zaczyna kiełkować w głowie
Odpowiedz
#14
(29-12-2021, 00:25)BJKlajza napisał(a): Raczej ze skazą vide "cieplutkie" Po co  to  zdrobnienie?
Ogólnie  tekst jak tekst ... Nie  czuję świeżego  jutra ... W ogóle  nic  nie  czuję po  przeczytaniu.
Natomiast  przeredagowana wersja Kotkovskyiego ( pomijając  to  "ciplutko") wygląda  lepiej  
i mimo że to ten sam tekst odbiór jest  inny  ... coś zaczyna  kiełkować w głowie
Tyle ocen ilu ludzi. Dla jedych ze skazą, dla drugich cieplutkie.  Jednym nie dogodzisz, a innych wprawisz tym samym w dobry nastrój. Takie życie. Takie cudo.
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości