Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Abonament
#16
A gadajcie sobie co chcecie. Mnie i tak marzy się wielka Rzeczpospolita. Nie zaś państewko na zasadzie ubogich krewnych w Unii rządzonej przez Niemców.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#17
Chwalebne marzenia, Polaku. Dobre wystawia Ci to świadectwo. Ale zawsze rządzą silniejsi. Siła Niemiec płynie z nich samych, a nie szczęścia czy jakiegoś wyjątkowego położenia. Nie trawię ich, ale doceniam jako naród. Zrozumieli, że czego nie zdobyli czołgami i krwią milionów, zdobędą inaczej. Pieniędzmi. Nic nam teraz nie przeszkadza w dążeniu do wielkości. I zobacz co w związku z tym robią nasze elity. Tak naprawdę okradają własny naród. Od poziomu gminy, po czubek. I nie mówię o ordynarnej kradzieży. Teraz to subtelnie, w białych rękawiczkach, bez moralnego kręgosłupa i kwalifikacji. Jak mamy być dla sąsiadów partnerem? Niech ten kraj będzie rządzony przez fundamentalnych gejów, byle w końcu był uczciwie i transparentnie rządzony.
Odpowiedz
#18
Przemiłe, krzepiące ducha a zbliżające mnie do autora zakończenie. Dramatyczna odmiana w stosunku do początku, gdzie piszesz przecież:
Cytat:Kiedy pomyślę o tym, że za wiele czasu tracimy na podobnie bzdurne, psinkowe rozważania, kiedy wiem, że tyle kluczowych problemów oczekuje opisu, podczas gdy kręcimy się wokół polemik o niczym – jest mi smutno.
...uprzednio samemu serwując nam bzdurne psinkowe rozważania. Po prostu za długie to było; zaliczam do minusów felietonu. Ale ty zawsze "za dużo" piszesz. Jakkolwiek - ładnie. Co nierzadko cię ratuje.
Peace!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości