MBTI - test osobowości
#1
Ku polepszeniu Waszych żyć wklejam link do testu, który, mówiąc zupełnie szczerze, w pewnym sensie zmienił moje życie, bo pozwolił lepiej zrozumieć moją osobowość, co sprawiło, że zacząłem o wiele sprawniej realizować własny potencjał. Test jest profesjonalny.

http://www.humanmetrics.com/cgi-win/jtypes2.asp
Tłumaczenie:
http://discovery-nature.com/wap2./typy-o...148.0.html

Mnie wyszło INTJ. Poniżej opis. I oczywiście zachęcam do dzielenia się wynikami.



Z zewnątrz wydaje się być samotnikiem, a przy tym jest jednym z najrzadszych i jednocześnie najbardziej uzdolnionych strategicznie typów osobowości, z czego INTJ dobrze zdaje sobie z tego sprawę. INTJ tworzą jedynie 2% populacji, a kobiety o tym typie są szczególnie rzadkie, bo stanowią zaledwie 0,8% społeczeństwa. Bardzo często ogromnym wyzwaniem jest dla nich znalezienie podobnie myślących osób, które byłyby w stanie nadążać za ich niesłychanym intelektualizmem i szachowym manewrowaniem.

Ludzie o osobowości INTJ są obdarzeni wyobraźnią a jednocześnie stanowczy, ambitni a przy tym skryci, zadziwiająco ciekawi, jednak nie trwoniący swojej energii. Z naturalnym pragnieniem wiedzy, które daje o sobie znać już w młodości, INTJ często nazywani są „molami książkowymi”. Podczas gdy rówieśnicy chcą stosować to jako pewnego rodzaju obrazę, INTJ raczej się z tym identyfikują i są wręcz dumni, ciesząc się swoją szeroką i gruntowną wiedzą.

INTJ lubią się też dzielić tym, co wiedzą, pewni swego mistrzostwa w wybranej dziedzinie, jednak z powodu ich Intuicyjnych (N) i Oceniających (J) cech, wolą nakreślić i wprowadzić życie błyskotliwy plan w zasięgu ich dziedziny, niż poświęcać swój czas na „nieinteresujące” rozrywki jak np. plotkowanie.

Paradoksem dla większości obserwatorów jest fakt, że INTJ są w stanie żyć emanując sprzecznościami, które mimo wszystko mają sens – a przynajmniej z czysto racjonalnego punktu widzenia. Przykładowo: INTJ są równocześnie najbardziej marzycielskimi idealistami i największymi cynikami, z pozoru niemożliwy do pogodzenia konflikt. Ale dzieje się tak dlatego, że typy INTJ wierzą, że przy odpowiednim wysiłku, inteligencji i rozważności nic nie jest niemożliwe, podczas gdy jednocześnie uważają, że ludzie są zbyt leniwi, krótkowzroczni lub skupieni na własnych potrzebach, by rzeczywiście osiągnąć te fantastyczne rezultaty. Jednak to cyniczne postrzeganie rzeczywistości wcale nie zatrzyma zaciekawionego INTJ przed osiągnięciem rezultatu, który uważa za istotny.

INTJ promieniują pewnością siebie i dużą aurą tajemniczości. Ich wnikliwe obserwacje, oryginalne pomysły i niesamowita logika umożliwiają im dokonywanie zmian jedynie za pomocą determinacji i siły osobowości. Z czasem będzie się wydawać, że INTJ dążą, by za wszelką cenę zdekonstruować i przekształcić każdy pomysł i system, z którym mają do czynienia. Ktoś kto nie potrafi nadążyć za postępowaniem INTJ lub nie widzi w nim sensu, prawdopodobnie natychmiast i trwale straci ich szacunek.

INTJ są określani przez swoją tendencję do poruszania się po życiu jak po gigantycznej szachownicy – figurki stale poruszające się z rozwagą i zawsze oceniające nowe taktyki, strategie i plany awaryjne. Stale starają się przechytrzyć swoich kolegów w celu utrzymania kontroli nad sytuacją, a jednocześnie zmaksymalizowania swojej wolności poruszania się. Nie chodzi tu o to, że INTJ działają nieświadomie, ale dla wielu typów Uczuciowych (F), niechęć INTJ do działania pod wpływem emocji może sprawiać takie wrażenie i tłumaczy to dlaczego wiele czarnych charakterów (jak również niezrozumianych bohaterów) jest wzorowanych na tym właśnie typie osobowości.

SILNE STRONY:

szybkie, strategiczne i obdarzone wielką wyobraźnią umysły– INTJ szczycą się swoim umysłem, korzystając z każdej okazji by poszerzyć swą wiedzę. Nienasyceni, ciekawi i zawsze gotowi na intelektualne wyzwanie, INTJ potrafią widzieć rzeczy z wielu różnych perspektyw. Używają swej kreatywności nie tyle dla sztuki, co bardziej do planowania wyjść awaryjnych i biegów wydarzeń we wszystkich możliwych scenariuszach.

pewni siebie – INTJ wierzą przede wszystkim w swój racjonalizm, więc jeśli dochodzą do jakiejś konkluzji, nie mają powodu, by w cokolwiek wątpić. Tworzy to uczciwy i bezpośredni styl komunikacji, który nie jest powstrzymywany przez postrzeganie ról społecznych czy oczekiwania.

niezależni i stanowczy – ta kreatywność, logika i pewność razem tworzą indywidualistów, którzy trzymają się swego i biorą odpowiedzialność za swoje czyny. Społeczne konwencje czy tradycje nie imponują INTJ, i niezależnie od tego, jak coś jest popularne, jeśli mają lepszy pomysł, przeciwstawią się komu będzie trzeba, by to zmienić.

ciężko pracujący i zdeterminowani – jeśli coś wzbudza ich zainteresowanie, INTJ potrafią być zdumiewająco oddani swej pracy, poświęcając długie godziny i ogromny wysiłek by doprowadzić działanie do końca. INTJ są niewiarygodnie wydajni, i jeśli zadanie ma doprowadzić do osiągnięcia celu, znajdą drogę by je wykonać.

o otwartym umyśle – cały ten racjonalizm prowadzi do bardzo intelektualnie chłonnego typu osobowości, jako że INTJ są zawsze otwarci na nowe pomysły.

wszechstronni - otwartość umysłu, determinacja, niezależność, pewność siebie i umiejętności strategiczne tworzą indywidualności, które zdolne są do zrobienia wszystkiego, co tylko sobie wymyślą.

SŁABE STRONY:

aroganccy – INTJ są zdolni posunąć się zbyt daleko w swojej pewności siebie, fałszywie wierząc, że rozwiązali wszystkie nieścisłości danego zagadnienia i zamykając się na opinie tych, których uważają za intelektualnie gorszych. Łącząc to z ich brakiem szacunku dla społecznych konwencji, INTJ mogą być brutalnie niewrażliwi, przedstawiając swoje opinie o innych zbyt bezpośrednio.

krytyczni - INTJ często mają zbytnią pewność co do poprawności swojego myślenia, jako, że racjonalne argumenty są właściwie z definicji prawidłowe – a przynajmniej w teorii. W praktyce emocjonalne rozważania i osobiste historie mogą być ogromnie wpływowe na dane zagadnienie, a więc słabym punktem INTJ jest to, że niechętnie biorą je pod uwagę.

nadmiernie analizujący – główną siłą INTJ są ich zdolności analityczne, jednak może jej zabraknąć tam, gdzie nie da się zastosować logiki – np. w kwestii relacji międzyludzkich. Kiedy ich krytyczne umysły i czasem wręcz neurotyczny poziom perfekcjonizmu są stosowane do innych osób, nawet najbardziej stali przyjaciele prawdopodobnie będą musieli się lekko zdystansować, czasem niestety nawet na zawsze.

nienawidzący środowisk wysoko ustrukturyzowanych– ślepe podążanie za precedensami i zasadami bez rozumienia ich jest dla INTJ nie do przyjęcia i tym bardziej gardzą autorytetami, które ślepo trzymają się tych praw i zasad bez rozumienia ich intencji.

nieświadomi w relacjach z płcią przeciwną – ta antypatia do zasad i tendencja do nadmiernego analizowania i bycia krytycznym, a nawet aroganckim, wszystko to razem daje typ osobowości, który często nie potrafi odnaleźć się podczas randek.

Sławni INTJ:
http://www.celebritytypes.com/intj.php
Odpowiedz
#2
Ku polepszeniu naszych żyć. Heart

Profesjonalny jak wszystkie zabawki tego typu. (Mędzę, bo jak zwykle wyszła mi głupota). Tongue

Robe, to zainteresowanie takimi testami i bajerami zupełnie mi do Ciebie nie pasuje. Angel

Nie wiem, czy Ty dostosowałeś się do opisu czy opis po prostu jest dobry, ale na tyle, na ile Cię znam, to pasuje jak ulał. :o
Odpowiedz
#3
Bel, to jest test stworzony przez Junga, dlatego też go polecam. I tym właśnie różni się od innych testów, że naprawdę pozwala zrozumieć własne ja. I rzeczywiście pasuje jak ulał.

Moje życie na pewno polepszył, bo dzięki zapoznaniu się z materiałami na temat mojej osobowości jestem w stanie żyć na wyższym poziomie.

A co Ci wyszło?
Odpowiedz
#4
INTJ i właśnie dlatego uważam, że to tylko kolejna zabawa, ktokolwiek by tego nie wymyślił.
No nic, skoro niektórym pomaga albo udaje się dobrze trafić, to czemu nie? Tongue
Ciekawe, co by Shady'emu wyszło. Big Grin
Odpowiedz
#5
INTJ? Cóż, więc w końcu się wyjaśniło dlaczego rozumiemy się bez słów Wink

Jeśli w Twoim podejściu przeważa myślenie nad uczuciami, to być może rzeczywiście jesteś INTJ. Jeśli przeważają uczucia nad myśleniem, to być może jesteś INFJ. Wielu kobietom INFJ wychodzi często INTJ - wiem, bo siedzę na amerykańskim forum INTJ, gdzie - co pewnie Cię nie zaciekawi - masz kolejne testy, które pozwalają rozwiać wątpliwości: http://www.celebritytypes.com/test/infj-or-intj.php

Dla mnie to bomba, bo dzięki temu zacząłem kontaktować się z ludźmi, którzy myślą w podobny sposób i mają podobne zainteresowania.

A Shady? Szkoda, że go nie ma, bo przypomniało mi się, że w mojej okolicy mieszkał niegdyś Jan Pająk, polski ufolog, który we Wszewilkach wyznaczył trasę, którą rzekomo podążało UFO Wink Mam gdzieś nawet mapę tej trasy, ale nigdy się tym bardziej nie interesowałem, bo doktor Pająk choruje na schizofrenię.
Odpowiedz
#6
Jestem INTP, musze przyznac ze to prawda. Swietny test.

Odpowiedz
#7
INTP mają bzika na punkcie teorii spiskowych. Nie żartuję teraz. Mam znajomego o tym typie osobowości i czasami nie idzie wytrzymać Wink Studiuje ze mną filozofię. INTP to podobno idealny typ na myśliciela właśnie:
http://www.celebritytypes.com/intp.php
Odpowiedz
#8
Pytania starranie zaznaczalem, wiec tak, jestem INTP.

Odpowiedz
#9
http://www.testyourself.pl/index.php?opt...Itemid=104

Taka ciekawostka - różnica między INTJ a INTP jest taka, że INTJ są o wiele bardziej pragmatyczni, co sprawia, że odrzucają teorie, nad którymi można się zastanawiać bez końca, podczas gdy INTP wręcz uwielbiają nurzanie się w abstrakcyjnych i wręcz zupełnie oderwanych od rzeczywistości formach. Myśliciele INTJ to głównie myśliciele polityczni i społeczni (Nietzsche, Rand, Sartre, Marks), natomiast INTP kochają skrajną metafizykę. I kosmitów.

Ja ten test rozwiązuję co jakiś czas, jednak zawsze wychodzi mi INTJ.
Odpowiedz
#10
Wlasnie lepiej poznalem Siebie, Wy tez.

Odpowiedz
#11
Hihi, jestem Sokratesem, Leo da Vinci i Salmą Hayek. Big Grin
Odpowiedz
#12
Szkoda, że nie ma testu po polsku Sad Robiłbym Smile
Odpowiedz
#13
Przecież masz tłumaczenie w drugim linku, ja na podstawie tłumaczenia zrobiłem test.

Odpowiedz
#14
(19-08-2015, 14:04)erazmus napisał(a): Hihi, jestem Sokratesem, Leo da Vinci i Salmą Hayek. Big Grin

I Księciem, bo przecież Machiavelli Wink

Hanzo, masz tłumaczenie, jak słusznie zauważył nasz Vladimir.
Odpowiedz
#15
(19-08-2015, 16:42)Robespierre napisał(a): Hanzo, masz tłumaczenie, jak słusznie zauważył nasz Vladimir.

Niby tak, ale w teście jest 64 pytania, a w tłumaczeniu 72. :/ No i nawet z moim skromnym angielskim widzę, że numery pytań z tłumaczenia nie zgadzają się z numerami pytań w teście Confused
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości