Via Appia - Forum
Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Wersja do druku

+- Via Appia - Forum (https://www.via-appia.pl/forum)
+-- Dział: Relaks (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Relaks)
+--- Dział: Kawiarenka (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Kawiarenka)
+--- Wątek: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? (/Thread-Jakie-ostatnio-kupili%C5%9Bcie-lub-czytali%C5%9Bcie-ksi%C4%85%C5%BCki)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Zguba - 23-10-2012

Root, mój tata - wielki fanatyk fantasy, stwierdził, że od lat nie czytał niczego z takim zaangażowaniem (i faktycznie, poszło mu jak z bicza strzelił). Na koniec 8 książki był wku... bo historii jeszcze nie koniec. Jest zachwycony.

A co do Carda, tak kilka jego pozycji jeszcze jest na mojej liście 100 książek do zakupienia (w tym serie). Wink


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Danek - 24-10-2012

Ja zakupiłem już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zabieram sie za czytanie "Galapagos" Kurt Vonnegut. Kolejna pozycja na mojej liście książek z serii postapokalipsy Wink


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - RootsRat - 24-10-2012

Vonegutta "Syreny z Trytona" polecam! Smile


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Fiteł - 24-10-2012

Za 9.99 w Biedronce "Misery" wiadomo kogo.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Piramida88 - 24-10-2012

1."Podziemia III Rzeszy" - Rostkowski
2."Ręka Fatimy" - Falcones
3."Mowa ciała" - A.B. Pease

Wszystkie ciekawe i na rozbieżne tematy. Polecam szczególnie pierwszą i ostatnią. Obie charakteryzują się wyjątkowo prostą narracją, dzięki czemu są w stanie trafić do niewymagającego czytelnika. Nie ma w nich natłoku informacji. W pierwszej odnajdziemy dużo wtrąceń i emocji autora, a w trzeciej dużo humoru i zabawnych odniesień. Właściwie są dobrym wstępem do tematu, więc planuje kupic coś bardziej obszernego.
Pozycja druga, jako powieść historyczna charakteryzuje się wyjątkowo dobrym warsztatem, płynną narracją. Jest starciem dwóch religii - chrześcijaństwa i islamu w XVI wiecznej Andaluzji. Nie ma w niej w nieskończoność ciągnących się opisów. Za to dużo jest wartkiej akcji, nie polegającej jedynie na ciągłych bitwach.
Autor skończył studia z historii średniowiecza, co pozwala na znaczne ograniczenie wpadek odnośnie faktów historycznych.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Danek - 25-10-2012

Root, a ta ksiązka Vonneguta jest z jakiego gatunku?


Re: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - RootsRat - 25-10-2012

SF Smile

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2




RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Comeda - 25-10-2012

Jeśli chodzi o mnie, to już od dawna nic nie czytałem. Kilka lat temu skończyłem trylogię "Kodeks Deepgate", i od tamtego czasu nie wpadła mi do rąk żadna książka.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - kapadocja - 26-10-2012

a ja ostatnio po raz kolejny przeczytałam Ojca Chrzestnego Big Grin


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - madame - 26-10-2012

A ja ostatnio kupiłam i przeczytałam Desperację Smile

a szukam książki Zapach cedru


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - pako29 - 29-10-2012

A u mnie ostatnio na tapecie Yalom i jego "Mama i sens życia" Polecam Smile


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - kulturalnie_normalnie - 31-10-2012

Hmm, a ja "Więzień nieba" Zafona


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - pawcio - 31-10-2012

Dla tych, co nie czytali jeszcze cyklu 'Pieśni lodu i ognia' Martina -- uważajcie, bo od teraz większość innych powieści fantasy będzie się Wam wydawała tanimi bajeczkami dla dzieci. Może poza Tolkienem, który, co prawda, jest dla dzieci, ale nie tani...


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Magiczny - 01-11-2012

pawcio jakoś nie potrafię się zgodzić z twoim stwierdzeniem. Ocenianie jednego dzieła przez pryzmat drugiego jest bardzo złą metodą. "Tanie bajeczki dla dzieci" to Andersen i np Królowa Śniegu z której Masterton zrobił horror i to niezgorszy. Twoja wypowiedz niestety sugeruje że mniej poważna literatura tj. bajki dla dzieci są gorsze od tej super wyszukanej i rozbudowanej do granic możliwości - błąd wiele ludzi lubi tanią literaturę.

By nie robić offtopu ostatnio zakupiłem wszystkie brakujące w mej kolekcji książki Hunter'a S. Thompsona a obecnie zaczytuje się Fear and Loathing: On the Campaign Trail '72.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - shinobi - 02-11-2012

Pawcio, nawet "Gra o Tron" nie budzi zachwytu we wszystkich. Próbowałem czytać, po 200 stronach maksymalnego wynudzenia stylem autora rzuciłem w kąt.