Via Appia - Forum
Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Wersja do druku

+- Via Appia - Forum (https://www.via-appia.pl/forum)
+-- Dział: Relaks (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Relaks)
+--- Dział: Kawiarenka (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Kawiarenka)
+--- Wątek: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? (/Thread-Jakie-ostatnio-kupili%C5%9Bcie-lub-czytali%C5%9Bcie-ksi%C4%85%C5%BCki)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - księżniczka - 29-08-2013

Dla mnie tam "Cmentarz..." był świetny, jedna z niewielu książek Kinga, przez które przebrnęłam.
Ze swojej strony polecam "Malowanego Człowieka" Petera V. Bretta i wszystko, co dalej, choć "Wojny w blasku dnia" nie miałam okazji jeszcze zacząć, to mam powody sądzić, że jest tak samo świetna jak pozostałe części.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Mirrond - 31-08-2013

Przeczytałem ostatnio Cmentarz (czy też Smętarz jak pisało na okładce) i muszę powiedzieć, że było co najwyżej średnio.
Nie ma porównania z Ręką Mistrza albo Bastionem.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Hanzo - 31-08-2013

(31-08-2013, 17:59)Mirrond napisał(a): Przeczytałem ostatnio Cmentarz (czy też Smętarz jak pisało na okładce) i muszę powiedzieć, że było co najwyżej średnio.
Nie ma porównania z Ręką Mistrza albo Bastionem.

Ręka tak, o. Bastion jest super, Randall Flagg to jedna z bardziej udanych postaci w uniwersum Kinga, nie licząc Rewolwerowca i Karmazynowego Króla.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Mirrond - 31-08-2013

Czytałem jeszcze Zieloną Milę i To. Obie raczej średnie. Ta druga wręcz słaba --> Te same nazwiska ludzi opisywanych gdy robią to samo, w tym samym miejscu w dwóch momentach na linii czasu sprawia, że ciężko momentami ogarnąć czy to, o czym teraz czytasz dzieje się "teraz", czy "dawniej".


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Matefaim - 15-09-2013

Jestem świeżo po przeczytaniu "Sydonii" Bogdana Franiewicza, mojej ulubionej postaci historycznej.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Hanzo - 09-11-2013

Skończyłem dziś czytać najnowszą książkę Kinga - Doktor Sen.

Przed premierą był dość spory szum medialny na temat tej powieści. Newsy zapewniały, że po serii ciekawych, ale mało strasznych pozycji (Pod kopułą, Dallas '63, Joyland i kilka innych) nastąpi, można powiedzieć, Wielki Powrót Króla. Doktor Sen miał być straszny, epicki, krwawy i wciągający. Miał być powrotem do formy autora z najlepszych lat.

Z jednej strony martwiłem się, że to tylko takie przechwałki speców od marketingu, z drugiej miałem nadzieję, że King zalśni jeszcze raz.

I zalśnił. Doktor Sen miażdży. W porównaniu z ostatnimi powieściami Kinga jest o kilka poziomów wyżej. Straszne, epickie, wciągające bez reszty. 10/10 ode mnie.

Myślę, że w przyszłości Doktor Sen będzie wymieniany jednym tchem jako najlepsza powieść Kinga obok Lśnienia, To, Miasteczka Salem i Bastionu. Bo był super! Big Grin Warto poczytać, zachęcam.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - White_Satin - 17-11-2013

Przyznam Wam szczerze, że za wszelką cenę unikam, omijam wręcz szerokim łukiem książki, które podsuwa mi marketing pod nos, wyczulony na tanią sensację. Wink
Kupuję książki, które leżą nieco na uboczu, czasem pokryte lekką warstwą kurzu. Ileż to już razy znalazłam perełki w koszach z książkami w gigantycznym supermarkecie na przecenie!
Moje ostatnie łupy?
Ależ proszę!

Robert Harris, Cycero
Kate Griffin, Neonowy Dwór

Pierwsze, finezja; historia okraszona fikcją literacką.
Drugie, magia miasta, elektryczny ogień.

Mioooodzio. Heart


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - rafixow - 19-12-2013

mój ostatni łup : Tajemnice Pigalonii J J Renerta. Ciekawa i przyjemna lekko napisana. Przykład dobrej beletrystyki. Myślę, że mimo świata S-F przypadnie również ludziom którzy nie są fanami tego gatunkuSmile pozdrawiam


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Hanzo - 23-12-2013

Misery.

Spodobały mi się niektóre przemyślenia i metafory Kinga, łowiłem perełkę za perełką, ale sama historia w gruncie rzeczy średnio mi się spodobała. W sumie ta książka chyba nie dołączy do mojej listy topowych powieści tego autora.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - emyk888 - 24-12-2013

Wołanie kukułki - Robert Galbraith(J.K. Rowling)
Sięgnęłam po tą książkę z czystej ciekawości, zastanawiałam się, czy autorka Harry Pottera może napisać coś godnego uwagi nie w tematyce magi, szkoły itd. Okazuje się, że dała radę. Nie ma w tej książce jakiejś super akcji która by się zmieniała ze strony na stronę, ale i tak zaciekawia, do samego końca nie jest pewne kto tak na prawdę jest zabójcą, czy czytelnik jest w stanie się domyślić? Chętnie bym poznała wasze opinię, ja się domyśliłam, ale to było strasznie naciągane. Czy polecam? Jak komuś będzie się nudziło i będzie chciał przeczytać kryminał, niech spróbuje Wink

Teraz jeszcze wzięłam się za czytanie książki o tytule "Małżeństwo we troje" - Eric-Emmanuel Schmitt. Zobaczymy co to będzie jak doczytam, póki co pierwsze opowiadanie mnie delikatnie zdziwiło.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Hanzo - 04-01-2014

Krwawy Południk Cormac McCarthy

Poetycka, a zarazem skrajnie brutalna opowieść o Dzikim Zachodzie. Historia gangu Glantona - zbieraniny awanturników, szaleńców, pijaków, rewolwerowców żądnych mordu, bestii w ludzkim przebraniu. Ta oto banda zatrudnia się jako Łowcy Skalpów. Przemierzają Arizonę, Teksas i Meksyk, masakrując Indian, a wreszcie każdego, kogo się da, byle zdobyć więcej "skórek". Wreszcie władze ustanawiają nagrodę za głowę herszta - 8 tysięcy dolarów.
Główny bohater, nazywany "dzieciakiem" wydaje się zwykłym kolesiem, ale szybko okazuje się, że to urodzony zabijaka. Glanton jest jeszcze gorszy, pozbawiony wszelkich skrupułów. Na uwagę zasługuje również inny członek bandy: sędzia Holden - inteligentny i tajemniczy, ale uwierzcie, że i on ma porządne kuku na muniu. Poetycki język opowiadający jedną z najkrwawszych historii, jakie znam - 10/10. Mówi się, że niektóre teksty skłaniają do refleksji. Ta powieść zostawia w człowieku setki wątpliwości i spraw do przemyślenia. Dziki Zachód, jakiego nie znacie!

Uh, rozpisałem się. No, polecam w każdym razie Big Grin


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - Hanzo - 19-04-2014

F. Paul Wilson:
"Twierdza"
"Odrodzony"
"Odwet"

Bardzo dobre powieści z lat 90-tych. Horror pełną gębą, niesamowity klimat mroku oraz makabry i to mi się podoba najbardziej w tych książkach. Na dodatek autor zdaje się rozkręcać z powieści na powieść, co jest dla mnie dość niezwykłe. Warto przeczytać Wink


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - miriad - 19-04-2014

czytałem jego twierdzę. zgodzę się, horror cało paszczu.
ostatnio przeczytałem ostatni tom z cyklu "Pan Lodowego Ogrodu", Grzędowicza. cholera, jak ja nie lubie czytać tak dobrych książek z mojego ulubionego gatunku. małym jestem i chromym, a dzieki nim czuje sie już w ogóle jak mikrus. polecam, fantastyka epokowa.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - BEL6 - 31-01-2015

ODŚWIEŻAM

Pomijając cztery książki o treningu i dwie o żywieniu, bo pewnie i tak by was zanudziły same tytuły; oraz pomijając mitologie z dwóch różnych rejonów na cele piśmienne; to mi ostatnio przyjemność czytania sprawiły:
Bieguni Olgi Tokarczuk [uwielbiam! mam ze dwadzieścia zakładek, wyznaczających genialne warsztatowo fragmenty i drugie tyle z cytatami; mam cztery jej książki na półce - E.E, Ostatnie Historie, Księgi Jakubowe i właśnie Biegunów - czekające na przeczytanie, a poza tym polecam dom dzienny, dom nocny; Prawiek i inne czasy i prowadź swój pług przez kości umarłych. Annę In w grobowcach świata trochę mniej, ale co kto lubi. To tak na marginesie] oraz nieczynny Świetlickiego.


RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - kubutek28 - 01-02-2015

Ostatnio wypożyczyłem 'Szalbierza' Tomasza Łysiaka (DeDektyw Inwektyw). W trakcie czytania. Fabularnie się zobaczy, ze strony technicznej momentalnie, jak dla mnie, męczy, choć moje klimaty... A właśnie, poza tym, wypożyczyłem też reportażeSmile. 'My, właściciele Teksasu. Reportaże z PRL-u' Małgorzaty Szejnert i 'Jakbyś kamień jadła' Wojciecha Tochmana... Poczytamy, zobaczymyWink.
A co ja tam ostatnio przeczytałem? W sumie, wstyd przyznać, nie pamiętam...O_o Ostatnio zajmuję się wielką korektą własnych tekstów, więc myślę, że może być mi to wybaczoneWink