Via Appia - Forum
TOP 5 - kino polskie (film) - Wersja do druku

+- Via Appia - Forum (https://www.via-appia.pl/forum)
+-- Dział: Relaks (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Relaks)
+--- Dział: Dział filmowy (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Dzia%C5%82-filmowy)
+--- Wątek: TOP 5 - kino polskie (film) (/Thread-TOP-5-kino-polskie-film)



TOP 5 - kino polskie (film) - Miranda Calle - 26-07-2018

Mój polski top:
1. Zaklęte rewiry
2. Chłopi 
3. Dług
4. Przesłuchanie
5. Komornik

Oczywiście, jest całe mnóstwo polskich filmów, które uwielbiam, ale to jest absolutny top. Poza tym, wśród niewymienionych na liście, do moich ulubieńców należą: Człowiek z marmuru, Dzień świra, Ostatnie rodzina, Układ zamknięty, Krótki film o zabijaniu, Hallo Szpicbródka, Cześć Tereska, Konsul, Szamanka, Psy, Vabank, Symetria, Strachy...


RE: TOP 5 - kino polskie (film) - Bruno Schwarz - 27-07-2018

Mój top polskiego kina to:

1. Sztuczki
2. Zmruż oczy
3. Król życia
4: Ucieczka z kina Wolność
5. Trzy kolory: Biały (bo Niebieski, to już raczej franc.)


RE: TOP 5 - kino polskie (film) - Polliter - 28-07-2018

Jezuuu... Jak ja nie lubię takich rankingów... Wybrać 5, 10, 100 najlepszych filmów (nawet w jakiejś ścisłej kategorii) to prawdziwa mordęga dla mnie. Jestem połykaczem filmów, kocham kino i dla mnie nawet 200 najlepszych polskich filmów byłoby ogromnym wyzwaniem, a Ty chcesz 5. No, ale spróbuję. Zastrzegam, że to lista z obecnej chwili, jutro może być zupełnie inna. Kolejność przypadkowa.

1. Rękopis znaleziony w Saragossie.
2. Vabanki (oba).
3. Ucieczka z kina "Wolność".
4. Wodzirej.
5. Pociąg.


RE: TOP 5 - kino polskie (film) - Gunnar - 29-07-2018

Ciężkie zadanie, bo rzadko który polski film na tyle mi się spodoba, że chciałbym go obejrzeć jeszcze raz.
1. Pianista
2. Seksmisja
3. Symetria
4. Katedra
5. Vabank


RE: TOP 5 - kino polskie (film) - wiena - 18-09-2018

Moje typy z takich starych filmów to:
Kogel-mogel - pierwsza i druga część, Poranek kojota, Sekmisja, Kingsajz, Killer hmm co by tu jeszcze.. oo Job czyli ostatnie szara komórka, na tym też się uśmiałam ;D


RE: TOP 5 - kino polskie (film) - Merlinek - 10-05-2019

Moje typy:

1. Symetria
2. Chłopaki nie płaczą
3. Psy
4. Kiler
5. Seksmisja


RE: TOP 5 - kino polskie (film) - D.M. - 23-12-2020

Jeśli wybierać ze znanych mi polskich filmów, to niewątpliwie najbardziej mi się podoba "Seksmisja". A w ogóle, trudno porównywać stopień uwielbiania filmów. Różne filmy były ciekawe w różnych czasach i z różnych punktów widzenia. Ponadto oglądam filmy coraz rzadziej. Teraz już wyjątkowo rzadko. W młodości oglądałem znacznie częściej, niż teraz, ale rzadziej, niż przeciętny człowiek. I z tych filmów, które oglądałem w ciągu całego życia, zaledwie kilka są polskie; dlatego wybrać najbardziej ulubiony z tych polskich nie było trudne. Ale jeśli chodzi o piątkę, to nie potrafię rozmieścić po porządku; to byłoby rozmieszczenie praktycznie wszystkich oglądanych przeze mnie polskich filmów, bo było ich właśnie gdzieś około 5. Smile