Via Appia - Forum
Kino warte uwagi - Wersja do druku

+- Via Appia - Forum (https://www.via-appia.pl/forum)
+-- Dział: Relaks (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Relaks)
+--- Dział: Kawiarenka (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Kawiarenka)
+--- Wątek: Kino warte uwagi (/Thread-Kino-warte-uwagi)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Kino warte uwagi - Lexis - 27-12-2014

Zostań jeśli kochasz jest jednym z najlepszych filmów, jakie miałam okazję obejrzeć. Mimo banalnego tytułu i pozornie naiwnej fabuły, chwyta za serce i trzyma jeszcze długi czas. Nie jestem osobą, która łatwo się wzrusza, a przepłakałam prawie dwie godziny w kinie. Wciąż lecą mi łzy na samo wspomnienie lub pierwsze sekundy piosenki Say something.



Naprawdę polecam Big Grin


RE: Kino warte uwagi - Danek - 31-12-2014

Obejrzałem wczoraj film "Transcedencja".
Jest to łagodne sci-fi nastawione na filozoficzne dylematy człowieka np. "Czy warto ograniczyć wolność ludzi, aby uratować planetę" w konfrontacji do chęci pozostawienia dotychczasowego porządku rzeczy (tj róbta co chceta). Film polecam, ale nie komuś kto oczekuje widowiskowych akcji i pierdyliarda wybuchów z Brucem Willisem. Polecam też być w miarę przytomnym, bo jak kogoś film znudzi to łatwo zasnąć z uwagi na szczątkową muzykę ;P


RE: Kino warte uwagi - gorzkiblotnica - 31-12-2014

Jeśli chodzi o fantastykę naukową, mogę polecić "Interstellar". Fantastyka jest do granic możliwości naukowa. Znaczy zanim zdecydowali się na zrobienie jakiegoś efektu, najpierw pytali o zdanie astrofizyków, czy to może tak wyglądać. Zaręczam wam, że obraz czarnej dziury jest zabójczy, no i naukowo uzasadniony.


RE: Kino warte uwagi - Hanzo - 13-08-2016

Ostatnio oglądałem sporo dobrych filmów:

Księżyc - bardzo dobre SF, psychologicznie zakręcone, a do tego z wciągającą fabułą. Fajny, klaustrofobiczny klimat. A co najważniejsze, jak na dobre SF przystało, skłania widza do refleksji nad swoim człowieczeństwem...





Funny Games US - dziwny film. Jeśli chodzi o formę przekazu, jest w nim parę sztuczek, które są mega, ale nie będę zdradzał, o co chodzi. Wink Z opisu wynika, że jest to drastyczny film, ale powiedziałbym, że nie ma dużej dawki brutalności. Do zniesienia dla przeciętnego widza.
Co w tym filmie jest najlepsze:
- świetne, czasami absurdalne dialogi
- dziwaczny klimat
- zarąbiście ukazana postać psychopaty (można powiedzieć, że "czyste zło")
- wspomniane zabiegi przy formie, które na mnie podziałały dość mocno
- też jakoś tam skłania do refleksji





Mullholland Drive - bardzo trudno ogarnąć, o co tak naprawdę chodzi w tym filmie, ale to świetny thriller. Trzyma w napięciu, sceny erotyczne super, a muzyka robi klimat. W tym filmie jest też pewna scena, którą osobiście uważam za najstraszniejszą i najbardziej porąbaną, jaką widziałem - rzadko co mnie rusza, ale "scena koło śmietnika" mało nie przyprawiła mnie o zawał. Big Grin Magia Davida Lyncha, co tu więcej gadać.





Ex Machina - podobne atuty, co "Księżyc". Też skłania do refleksji o czlowieczeństwie, do tego ma fajne efekty specjalne + bardzo dobrze ukazana relacja chłopaka ze sztuczną inteligencją. Niezłe twisty w fabule.





Lobster - kolejny dziwny film. Facet trafia do hotelu dla singli i jeżeli w ciągu iluśtam dni nie znajdzie sobie partnerki, zamienią go w zwierzę - w homara. Ma ze sobą psa, który jest jego bratem, któremu się nie udało. Big Grin Można się pośmiać przy tym filmie, ale i ponurzać w absurdalnym, czasami złowieszczym klimacie. Cała gama świetnie wykreowanych, interesujących bohaterów. Colin Farrell zagrał jak to zwykle - super.





Z ostatnich tygodni tyle pamiętam, może komuś się na coś przyda ta polecnka. Smile