Via Appia - Forum
PRZEDSTAW SIĘ - Wersja do druku

+- Via Appia - Forum (https://www.via-appia.pl/forum)
+-- Dział: Relaks (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Relaks)
+--- Dział: Kawiarenka (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Kawiarenka)
+--- Wątek: PRZEDSTAW SIĘ (/Thread-PRZEDSTAW-SI%C4%98)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


RE: PRZEDSTAW SIĘ - Gunnar - 13-11-2018

(13-11-2018, 10:46)narcyza napisał(a): Powiem szczerze, że jeszcze nie umiem się połapać w funkcjach tutaj. Co to znaczy, że mam zerowy poziom ostrzeżeń?
To znaczy, że jeszcze nic nie przeskrobałaś Big Grin


RE: PRZEDSTAW SIĘ - narcyza - 13-11-2018

Uff. Czyli Ty jesteś tu adminem?


RE: PRZEDSTAW SIĘ - Gunnar - 13-11-2018

Moderatorem. Admini to ci na zielono Wink


RE: PRZEDSTAW SIĘ - narcyza - 13-11-2018

Okej. Dziękuję Wink


RE: PRZEDSTAW SIĘ - Miranda Calle - 13-11-2018

Administracja ma nicki w kolorze zielonym, moderatorzy - czerwonym, a krytycy - niebieskim. Krytycy oceniają utwory - tutaj możesz o tym poczytać https://www.via-appia.pl/forum/Announcement-Ocenianie--11


RE: PRZEDSTAW SIĘ - narcyza - 13-11-2018

(13-11-2018, 15:08)Miranda Calle napisał(a): Administracja ma nicki w kolorze zielonym, moderatorzy - czerwonym, a krytycy - niebieskim. Krytycy oceniają utwory - tutaj możesz o tym poczytać https://www.via-appia.pl/forum/Announcement-Ocenianie--11

Okeej, to już wiadomo kogo się się bac ;P



RE: PRZEDSTAW SIĘ - Miranda Calle - 13-11-2018

E tam, bać się nie ma potrzeby. VA to bardzo przyjazne miejsce. Trzeba naprawdę mocno się napracować, żeby dostać ostrzeżenie.


RE: PRZEDSTAW SIĘ - narcyza - 16-11-2018

Nie wiem, czy to w stosownym wątku, ale tak zauważyłam: chyba nie za duży tu ruch? Trzy, cztery osoby aktywne. Gdzie wywiało resztę?Wink


RE: PRZEDSTAW SIĘ - Miranda Calle - 16-11-2018

Heh... Smile No wątek raczej nieodpowiedni, bo tu się witamy, nie szukamy Big Grin A odpowiadając na Twoje pytanie - ano, życie. Raz jest nas tu dużo, innym razem Real nas pochłania tak mocno, że znikamy. Ruch nie jest na VA duży, ale sukcesywnie tekstów przybywa, no i każdy otrzymuje komentarze.


RE: PRZEDSTAW SIĘ - rubio - 24-11-2018

Więc i ja się przywitam; dzień dobry Smile


RE: PRZEDSTAW SIĘ - Gunnar - 24-11-2018

Witamy na pokładzie Smile


RE: PRZEDSTAW SIĘ - D.M. - 26-11-2018

Witam wszystkich!

Napiszę niektóre podstawowe informacje o sobie. Urodziłem się w 1972 roku. Mieszkam w Kielcach od 2010 roku. Natomiast dzieciństwo i młodość spędziłem na Ukrainie. Nazywam się Dmytro Mierzejewski. Można używać też spolszczonej postaci imienia Dymitr; zdrobniała postać imienia to Dima. Co do nazwiska, to również istnieją różne metody jego zapisywania, ale wolę przytoczoną wyżej postać, bo to jest nazwisko polskiego pochodzenia.

Z wykształcenia jestem nauczycielem matematyki i mam stopień doktora nauk matematycznych. No, i chyba już wystarczy podstawowych informacji. Mogę o sobie opowiadać bardzo dużo ciekawego, a nie chce mi się tak długo pisać. Smile Chętni łatwo znajdą moją stronę na Facebooku (chyba tam nie ma innych osób nazywających się Dmytro Mierzejewski) i przeczytają inne informacje o mnie. Nie daję bezpośredniego linku do strony na Facebooku, żeby nikt nie pomyślał, że reklamuję Facebook. Smile

A teraz czas już napisać, po co tu się zarejestrowałem. Od czasu do czasu zdarza się, że przychodzi do mnie natchnienie i piszę jakieś utwory literackie. Odkąd mam dostęp do Internetu, podoba mi się publikować swoje utwory gdzieś w Internecie. A niedawno napisałem powieść fantastycznonaukową, będącą najdłuższym ze wszystkich moich utworów. Zdecydowałem, że dla jej opublikowania trzeba znaleźć jakieś nowe miejsce, bo serwisy, w których publikowałem dotychczas, nie bardzo pasują do czegoś tak długiego. Wydaje mi się, że pasuje właśnie Via Appia.

Ale zanim opublikuję tę powieść, minie jeszcze jakiś czas. Najpierw zamierzam stopniowo opublikować kilka krótszych utworów. Niestety, to, co zamierzam opublikować na tym forum, jest tylko małą częścią całego mego dorobku literackiego. Większość moich utworów nie pasuje do tego miejsca. Dlaczego? Po pierwsze, znaczna ich część przedstawia sobą parodie na jakieś konkretne zdarzenia czy dialogi albo na jakieś cechy osobowości jakichś moich znajomych; takie utwory byłyby zupełnie nie zrozumiałe dla tych, którzy się nie orientują, o co chodzi. Po drugie, mogę pisać w różnych językach, a do tego forum pasują chyba tylko utwory w języku polskim. W przeszłości dużo ciekawego napisałem po ukraińsku, trochę też po rosyjsku i po angielsku. I chyba zupełnie nie będą przedstawione tu moje wiersze, choć pisanie wierszy jest dla mnie dość typowe. Bo ukształtowało się tak, że po polsku pisałem tylko żartobliwe wierszyki opiewające coś niezrozumiałego dla osób postronnych. Tworzyć wiersze innego rodzaju już od wielu lat mi się nie chce.

Warto też zauważyć, że nie pretenduję na bycie bardzo dobrym pisarzem i nie stawiam za cel jakiegoś zaawansowanego udoskonalania swoich umiejętności pisarskich. Po prostu piszę tak, jak mi się podoba, a jeżeli jakieś moje utwory podobają się jeszcze komuś, to tym lepiej. Smile

I wreszcie, żeby później o to się nie troszczyć:

Zrzeczenie się majątkowych praw autorskich

Zgadzam się, by ktokolwiek gdziekolwiek w jakimkolwiek celu publikował jakiekolwiek moje utwory literackie bądź ich części, w postaci oryginalnej lub w tłumaczeniu na jakikolwiek inny język, pod warunkiem, że będzie wskazane co najmniej nazwisko autora i że treść utworu nie będzie zniekształcona. Ponadto, nie wymagam opłaty za takie czynności.


RE: PRZEDSTAW SIĘ - Gunnar - 27-11-2018

Witamy na forum, już dawno nikt nie przedstawiał się w tak pełny sposób Smile

Cieszy, że przybywa na twórców prozy.
Mamy, jak pewnie zauważyłeś, dział "powieść" (w którym sam publikuję rozdział po rozdziale powieść fantasy) więc jak najbardziej, twoja książka będzie się tu mogła zadomowić.

Rozgość się i zapraszamy do publikowania Smile


RE: PRZEDSTAW SIĘ - D.M. - 27-11-2018

OK! Napiszę jeszcze niektóre uwagi, których nie napisałem w poprzednim poście, bo się bałem, że on i tak jest za długi. W regulaminie tego forum jest mocna prośba o niepublikowanie utworów z błędami. Ja również poświęcam dużo uwagi na to, by w moich tekstach nie było błędów. Ale trzeba uznać, że człowiek nie może zagwarantować, że nie przeoczy żadnego błędu. Czasem bardzo się dziwiłem, znajdując literówki w swoich utworach napisanych dużo miesięcy czy nawet lat temu i dużo razy czytanych tak przeze mnie, jak i przez inne osoby. Poza tym, w napisanych po polsku utworach prozaicznych często bywa, że nie udaje mi się uniknąć jakichś błędów językowych czy wad stylistycznych spowodowanych tym, że język polski nie jest moim językiem ojczystym.

Spodziewam się jednak, że różnego rodzaju błędów i wad w moich utworach będzie niedużo w chwili publikowania ich tu, ponieważ wcześniej publikowałem te utwory w innych miejscach i uwzględniałem uwagi niektórych czytelników. Trochę gorzej może być z powieścią. Ona, co prawda, również już została opublikowana w pewnym miejscu (dostępna tylko dla zarejestrowanych), ale moi koledzy z tamtego miejsca czytają ją nie tak aktywnie, jak krótsze moje utwory. Tam w zasadzie tylko jeden kolega troszczył się o to, by pisać mi uwagi o powieści, ale lista jego uwag całkiem może okazać się bardzo niepełna.

Spodziewam się więc też na pomoc językową (o ile będzie taka potrzeba) ze strony uczestników tego forum. Ponadto spodziewam się, że to nie okaże się dla nich zbyt uciążliwe. Smile


RE: PRZEDSTAW SIĘ - Miranda Calle - 28-11-2018

Witaj na VA, Dmytro. Piękne imię i piękny inicjał. Skojarzył mi się oczywiście z moimi młodymi, gniewnymi czasami, kiedy to namiętnie słuchałam DM Wink
Umysł ścisły, który para się literaturą... Cudne połączenie. Może J.L. Wiśniewski to nie jest nobilitujące porównanie, ale świadczy o tym że umysły ścisłe, dzięki zmysłowi analitycznemu, potrafią być niezwykle twórcze.
Z pewnością kojarzysz nazwiska takie jak Srinivasa Ramanujan albo William James Sidis. Dla nich nauka nie miała granic. A nauka wykracza poza granice pojmowania ludzkiego. To jest niesamowite, i nie wiem, czy ktoś to już kiedyś udowodnił, ale umysły ścisłe są najwspanialszymi twórcami literatury.
Może kiedyś, jeśli zdrowie mi pozwoli i stan ducha, ustanowię ten temat przewodem swej pracy doktorskiej. Sorry za prywatę, Dmytro.
Wracając do tematu, jestem niezmiernie ciekawa Twoich utworów.
Będę Cię śledzić.