Via Appia - Forum

Pełna wersja: Zabij
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
„Zabij!”
Zabij!
Nie zabiję…
Czy można zabijać w imię pokoju?
Zamordować, by obalić tyrana z tronu?
Odebrać komuś życie, by odzyskać wolność,
Przejąć rolę Boga, piastować jego godność?
Zabij!
Nie zabiję..
Czy można niszczyć domy, rozbijać rodziny,
W imię wojny, pochodzącej z ludzkiej winy?
Czy można wysyłać na śmierć braci i ojców,
Zamienić każdy dzień, ich dzieci, na pobyt w Ogrójcu?
Zabij!
Nie zabiję…
Ale dlaczego przez was gasną te najmniejsze gwiazdeczki?!
Jeśli przeżyją, to zamieniacie ich dzieciństwo w los ciężki,
Niesprawiedliwość, że małe nasionka płacą za grzechy drzew.
Przez waszą dumę! A to na rękach Mieczy przelana krew…
Zabij!
Nie zabiję…
Ślepcy, posługujący się prawem korony,
Świat, który został mordem wywalczony,
Cena najwyższa zapłacona po wielokroć,
Jak na tej glebie ma wyrosnąć młoda winorośl?
Nie zabijaj…
Nie zabiję, ale pokój jest możliwy, tylko gdy wszyscy na raz wyrzucą z rąk broń,
I z myślą o tych ,na początku życia drogi, podadzą sobie, nie pięść, a otwartą dłoń…



drogi autorze, w poezji obowiązuje limit jednej pracy na dobę, zapraszam do lektury regulaminu. 20%// kapadocja



No do wiersza jest sporo drogi.
Napisz prozą, taką miniaturę.Albo skondensuj, Wywal trochę jak i te powtórki bo wcale tragizmu nie dodają.
Jeżeli zaś podejmiesz decyzję by rozszerzyć myśl, to jest dział publicystyki. Felietonów.
Co do samego tekstu.
Źle się czyta. Zbyt rozpisany. Za dużo pytań.
No jest kiepski.
Rozumiem wojny są straszne, ale można pisać, napisać inaczej, bardziej wymownie używając mniej słów.
Brak tego pstryczka.
Takie, a raczej taka odezwa.
Pozdrawiam. Smile
piękne ale co do samego przesłania zabijać można człowiek jest istotą z natury egoistyczną i tak na prawdę na samym dole piramidy człowieka są potrzeby fizjologiczne a góry sztuka rozwijanie się itd.. człowiek zabijał zabija i będzie zabijał dla mnie jesteśmy tylko zwierzętami ale za to najgroźniejszymi zwierzętami z naszej całej ziemi bo rozwijamy swój umysł i zdolności które pozwoliły nam dość do tego gdzie teraz jesteśmy

moim zdaniem wojna ciągle trwa ludzie codziennie są gdzieś zabijani ale o tym się nie mówi o tym się nawet nie myśli gdy jakiś inny człowiek z drugiego krańca teraz umiera ale nas to nie rusza i bynajmniej dla mnie tu się zaczyna znieczulica społeczna

to tak jak jest wypadek komunikacyjny ludzie staną i będą patrzeć bo większość tylko na tyle stać będą stać i patrzeć a jak to się skończy wrócą do domu w dobrym humorze i będą dalej funkcjonować
te powtórzenia nie mają dodawać tragizmu, a pokazywać, jak osoba, która najpierw namawiała do morderstwa, przekonała się, że zabijanie nie jest rozwiązaniem

Gregormin, masz rację, ludzie nie mają odwagi, by się temu sprzeciwić, dlatego o tym napisałem, żeby przestali być na to nie czuli
pisz pisz ciekawe co ty byś zrobił jak byś widział umierającego człowieka na ulicy.. kiedyś jak byłem mały widziałem jak samochód dostawczy wymusił na motocykliście pierwszeństwo uwierz mi stał byś bez ruchu jedynie w takim przypadku to wezwać pomoc obrażenia są tak poważne że sam nic nie zrobisz
No i to jest wiersz;] Do ideału jeszcze nie sięga, nawet rym tam pod koniec urodził się z defektem;p pewnie sam wiesz gdzie. Na pewno można nad tym posiedzieć i oszlifować zarówno formę, jak i treść, bo jest o czym gadać, oj jest.
TO jest zatem wiersz. Wiele rzeczy tu wierszem nie jest, a aspiruje do tego praktycznie z niczm, ot z jakimiś w słupku ustawionymi słowami, toteż wyróżnia się on na ich tle. Za to właśnie nie mocne 4, a całe 5. Ciężko się bowiem przyczepić, ale jeszcze objawieniem tego nie nazwę;p Brawo.